Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekniği tekniğinin kuralları nelerdir?

Tekniği ile nedir? FUE Tekniği ile Saç Ekimi nasıl uygulanır? Saç ekiminde kullanılan teknoljide Fue saç ekimi yöntemi, tam anlamı ile zirve yapmıştır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 16:41 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 16:41

Fue Nedir?
nde kullanılan teknoljide saç ekimi yöntemi, tam anlamı ile zirve yapmıştır.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi nedir? FUE Tekniği ile Saç Ekimi nasıl uygulanır?


FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu), kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir. Kıl kökünü FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alındığını tanımlamaktadır.

FUE tekniği ilk defa 2003 yılında uygulanmış ve giderek yaygınlaşmıştır. Kıl kökleri önceleri 1.5 mm lik boru şeklinde aletlerle alım yapılıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.

Halen en yaygın kullanılan FUE ucu seri üretilen orijinal 1.2 mm lik uçlardır. Gerçekten FUE nin mantığını kavramış ve sadece bu yöntemle kıl kökü nakli yapan saç ekimi merkezleri nin kendi uğraşıyla yürüyen gelişmeler zaman içerisinde alım aletlerinin çapını 0.6-0.7 mm ye kadar indirmiştir.

Her ne kadar bazı saç ekimi merkezleri 0.3 mm ile alım yaptığını iddia etse de özel alan ekimleri haricinde 0.6 mm nin altında aletle kıl kökü aldığını iddia etmek tamamen reklam amaçlı ve tüketiciyi yönlendiricidir ve bilimsellikten uzaktır.

Fue Saç Ekimi Nedir?Saç ekiminde "minimal invaziv" (çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara,enfeksiyon,kanama,yara açılması,yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimimin den en önemli farklarından biride saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fue Tekniği tekniğinin kuralları nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN