Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülüş estetiği nedir?nasıl sağlanır?

Gülüş tasarımı nedir?nasıl uygulanır?Gülüş estetiği aslında kişiye göre yapılır. Her kişiye yapılacak gülüş dizaynı farklıdır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 10:00

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği aslında kişiye göre yapılır. Her kişiye yapılacak gülüş dizaynı farklıdır. Kişiye göre bazen sadece diş beyazlatma ile kişinin gülüş estetiği sağlanırken, bazen birkaç dişe müdahale gerekebilir. Bazen de arka dişlerini kaybetmiş olan insanların arka dişlerine ve yanaklara destekle gülüş estetiği sağlanabilir.


Gülüş estetiğinde diş ve diş eti uyumu da çok önemlidir. Dişle diş etinin belli bir oranda görünmesi gerekir. Bayanlarda ön iki dişin biraz daha uzun olması, erkeklerde dişlerin homojen dağılması, dişlerin yanaklara desteğinin sağlanması ile hem daha estetik hem de daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.

Gülüş tasarımı nedir? Gülüş estetiği nedir? Gülüş estetiği nasıl sağlanır?

Kişinin yüz şeklini, ten rengini, güldüğü zaman dudağının şeklini gibi bazı kriterlerini kaydedip hekim buna göre bir ön çalışma yapar. O kişiye ait birkaç diş formu, diş boyu, birkaç diş dizilimi önceden tespit edilir, laboratuar ortamında bazı çalışmalar yapılır.

Aslında bunlar birer provadır. O diş minesine yakışabileceğini düşündükleri birkaç diş formu ve dizilimini denerler. Ve bu hazırlanan prototipler hastanın da görebileceği gibi ve hekiminde hastanın ağzında nasıl durduğunu görmesi açısından yapılan çalışmalardır.


Bilgisayar 2 boyutludur, kişi güldüğünde, konuştuğunda, yan döndüğünde yapılan çalışmanın kişinin ağzında nasıl duracağını görme açısından hekime tam bir bilgi vermez. Bu yüzden hekimin hastanın dişlerine yapıştırmadan, planlanılan model üzerinden alınan ölçüyle hastanın ağzında diş formunu görmek çok daha faydalı olur

Bu çalışma hem daha inandırıcı, hem daha gerçekçi hem de hekimi sonuca götürmek adına daha sağlıklı bir çözümdür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülüş estetiği nedir?nasıl sağlanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN