Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmplant alerji yapar mı?ağrı veya acı hissedilir mi?

İmplant işlemi yan etki yapar mı? İmplant malzemeleri alerji yapmayan malzemelerdir.Çeşitli alerji testleri yaparak implantin alerji yapıp yapmayacağını önceden öğrenebiliriz. İmplant eğer düzgün yapılırsa hiçbir şekilde vücuda zarar vermez.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 11:41

İmplant alerji yapar mı?


İmplant malzemeleri alerji yapmayan malzemelerdir. İmplant malzemeleri uzun süren alıştırmalar sonucunda ortaya çıkmış üstün yüzey özelliklere sahip malzemelerdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu şu, kendini ispatlamış bir implant firmasının ürününü kullanmak çok çeşitli firmalar var hastaları araştırmacı olarak dünyada birkaç tane iyi firma var bu implant firmalarının ürününü kullanmak lazım implantlar alerji yapar mı konusunda ise bazı bünyeler her şeye karşı alerjiktir implanta karşıda alerjik olabilir böyle alerjik bünyelerde çeşitli alerji testleri yaparak implantin alerji yapıp yapmayacağını önceden öğrenebiliriz. İmplant eğer düzgün yapılırsa hiçbir şekilde vücuda zarar vermez.

İmplant alerji yapar mı? İmplant yaparken ağrı veya acı hissedilir mi?

İmplant ağrılı bir işlem midir?

İmplant, anestezi altında hastanın rahatsız olabileceği herhangi bir ağrı durumuna mahal vermeden tamamlanan bir işlemdir. Ancak uygulamadan sonra anestezinin etkisinin geçmesi ile ağrı durumu ortaya çıkabilir. İşlem sonrasındaki ağrı durumu, doktorun önerdiği ağrı kesici ilaçlarla giderilebilmektedir. İmplant tedavilerinde hastanın duyduğu ağrı derecesi, normal diş çekimi sonrasında oluşan ağrı ile eşdeğerdir.

Implant Yapılırken Acır mı?
Bildiğiniz gibi genel olarak eğer hekim müdahalesinde canınızı yakacak bir durum söz konusu olduğunda lokal anestezi yapılır. Kısacası diş etine iğne yapılır ve iğne yapılan yer ile çevresi uyuşturulur. Bu nedenle implant yaptıracak olan kişi hiç bir şekilde acı hissetmez ve acı çekmez.

Ancak implant yaptıracak kişi, hekimin yaptığı lokal anestezi etkisi geçmeye başladıktan sonra ufak tefek ağrılar çekebilir. Diş hekimleri genel olarak implant tedavisinden sonra ağrı kesici olarak reçete yazar. Implant sonrası ufak tefek ağrılar normaldir. Eğer ciddi anlamda bir ağrı çekerseniz, muhakkak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Acı hissedilir mi?


Implant tedavisi, bazı hastalarda genel anestezi yapılarak uygulanır. Çünkü bazı hastalar korku , aşırı tepki ve heyecandan gösterdiği tepkiler ve müdahaleler sayesinde implant tedavisi sırasında problem çıkarabilmektedir. Bu nedenle genel anestezi yapılarak, kişi uyutulur ve cerrahi müdahale öyle başlar. Ancak bu çok istisna bir durumdur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmplant alerji yapar mı?ağrı veya acı hissedilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN