İmplant yaptırdıktan sonra ağız bakımı nasıl olmalıdır?

İmplant tedavi sonrası bakım nasıl olmalıdır?İmplant ameliyatından sonra ilk 48 saatlik dilimde ağız bakımı çok önemlidir. Ağız içinde basınç oluşturacak hareketlerden kaçınmak gerekir. İmplant sonrası 1 gün boyunca ağızınızı çalkalamak ve ya gargara yapmak önerilmez. Ağız içinde biriken tükürüğü mümkün olduğunca yumuşak dışarı atmak gerekir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:58

İmplant tedavilerinin temizliği ve aynı zamanda bakımları, başarı ve uzun ömürlü yani hastanın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmasını sağlaması için bunlar çok iyi şekillerde yapılması gerekmektedir. Hastalarda implant tedavilerinin uzun ömürlü sorunsuz olması için dikkatli bakımları yapmaları gerekmektedir.

Bunlar ise hastaların ağızlarına yapılacak olan özel bakımları diş hekiminiz sizlere detaylı ve açıklayıcı bir şekilde sizlere anlatacaktır ve bu aşamalarda ise sizlerin de temizleme ve bakım işlemlerini gerektiği gibi yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ise istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.


Bilinmesi gerekmektedir ki implant tedavileri çok zor ya da uğraştırıcı bir işlem olmamaktadır. Aksine kendi dişlerinizin bakımları ve temizliği ile çok bir fark yoktur arasında.

İmplant yaptırdıktan sonra ağız bakımı nasıl olmalıdır?

Ama bilinmesi gerekmektedir ki bazı durumlarda ise, ulaşılması zor ve aynı zamanda daha güç olanları olmaktadır, bunların ise değişik ve farklı yöntemlerde temizliği ve bakımı mümkün olmaktadır. Hastaların implant tedavilerinden sonra mutlaka temizliğine ve bakımlarına özenli davranmaları gerekmektedir.


Bunların yanında ise implantların ağız içinde bulunan yabancı bir cisim ve madde olduğunu söylemek gerekirse, temizleme işlemlerinin en az kendi dişleriniz kadar bakıma ve temizliğe ihtiyaçları olduğunu hiçbir zaman unutmamanız gerekmektedir. İmplant diş tedavilerinde temizlikleri ağızda bulunan normal dişlerin temizliği ile genellikle aynı olmaktadır.

Sabah akşam fırçalamak, eğer ki diş hekiminiz gerek gördüğü takdirde ağız çalkalama suyunun da kullanılması gerekmektedir. Bu aşamalarda ise en önemlisi ve aynı zamanda dikkat edilmesi gereken konu başarılı ve sorunsuz bir tedavi için mutlaka düzenli bir ağız bakımının yapılması gerekmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmplant yaptırdıktan sonra ağız bakımı nasıl olmalıdır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN