Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de kullanılan yöntemler nelerdir?İyileşme süreci nasıldır?

yöntemleri nedir?İyileşme süreci nasıldır?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:05

Kalça estetiği amacı ile başvuran kişilerin bir kısmında liposuction yapacak kadar yâda alıp enjekte edecek kadar yağ bulamayabiliriz. Bu gibi durumlarda kalça için tasarlanış olan kalça protezleri de bulunmaktadır. Kalça protezleri ise meme protezleri ile benzer prensiplere sahiptir. Sadece şekli ve sertlikleri daha farklıdır.

Her iki kalça arasında yapılan bir kesi ile yerleştirildiğinden ameliyat izleri problem olmamaktadır. Bunların dışında aşırı kilo verdikten sonra sarkmaları olan kişiler vardır ki bu durum hem avantaj hem de dezavantajdır. Şöyle ki kişinin kalça bölgesindeki sarkan fazla dokular atılmamaktadır, yine kişinin kalçasını dolgun hale getirmek için kullanılır. Bunun iyi haber elbette fakat bu işlem sırasında bir kesi ve dolayısı ile bir ameliyat izi oluşur. Bu iz iç çamaşırı içerisinde kalacak şekilde organize edilmektedir ve yıllar içerisinde belirginliği azalacaktır.


Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın işlem genel anestezi altında yapılacaktır. Sadece kalça liposuction ve yağ enjeksiyonu yapılacak ise yaklaşık 1,5-2 saat sürerken, kalça protezi uygulaması 2 saat kadar sürebilmektedir. Kendi dokularından kalça dikleştirme yapılacak olan vakalarda ameliyat süresi yapılacak başka bir uygulama yok ise yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın işlem sonrası korse giydirilir hemen ve bu korseyi 4-6 hafta kullanmanızı öneririlir.


Kalça şekillendirmede kullanılan yöntemler nelerdir? İşlemden sonra iyileşme süreci nasıldır?

İyileşma süreci nasıldır?

uygulamaları sonucunda kalçalarda şişlikler ve morlukların olması son derece normaldir. Bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. İlk bir ay oturup kalkma konusunda son derece nazik olmalısınız ve size anlatılacak olan teknik ile hareket etmelisiniz. Bu süre sonunda sizde hareketlerinizdeki rahatlığı fark edeceksiniz. Eriyen ipler kullanılacağı için dikiş alma problemi de yoktur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalça şekillendirmede kullanılan yöntemler nelerdir?İyileşme süreci nasıldır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN