Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepçe ameliyatı neden yapılır? Nasıl uygulanır?

Kepçe ameliyatı nasıl yapılır? Kepçe kulak deformitesi çoğunlukla genetik nedenlerle ortaya çıkar. Nadiren hastalarımız bebekliklerinde kulaklarının kıvrılması ve bu şekilde üzerine yatmaları nedeniyle oluştuğunu da düşünürler ama esasen onlarda da genetik faktör esastır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:35
Kulak Estetiği Ameliyatı (kepçe kulak)


Kepçe Kulak Derdi Bitiyor

Kepçe deformitesi çoğunlukla genetik nedenlerle ortaya çıkar. Nadiren hastalarımız bebekliklerinde kulaklarının kıvrılması ve bu şekilde üzerine yatmaları nedeniyle oluştuğunu da düşünürler ama esasen onlarda da genetik faktör esastır.

Özellikle ilköğretim ve ergenlik döneminde bu durum çok ciddi sorunlara yol açar. Oluşan psikolojik travma okul başarısını, bireyin sosyalleşmesini negatif olarak etkiler. Bu sıkıntıları önlemenin en doğru yolu biran önce sorunu ortadan kaldırmaktan geçmektedir

.Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılır?


Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Klasik teknik otoplasti ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Bunun tek istisnası yaşı küçük olan hastalar ve lokal anesteziyi tolere edemeyeceğini düşünen hastalardır. Bu iki istisna dışında lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat esnasında lokal anestezi kulak arkasından uygulanır.

Klasik teknikle otoplasti ameliyatı 1 saat sürer. Ameliyat esnasında kesi kulak arkasından yapılır. Kıkırdaklar görerek şekillendirilir ve kaliteli sütür materyalleri ile istenilen estetik açıdan doğru pozisyonda kalmaları sağlanır. Otoplasti ameliyatı esnasında uygulanan rafine ve değişik teknikler sayesinde kulak kıvrımları mükemmellik ölçüsünde natürel şekle sahip olur. Kulak arkasındaki kesi kendiliğinden eriyen sütür materyalleri ile estetik gizli dikiş şeklinde kapatılır. Dolayısıyla ameliyat sonrasında dikiş alınması gerekmez.


Otoplasti Ameliyatı Riskli bir Ameliyat mıdır?


ameliyatlarında risk derecesi çok çok düşüktür. Ancak her ameliyat da olduğu gibi otoplasti ameliyatları sonrasında da potansiyel risk faktörleri bulunmaktadır. Enfeksiyon, kanama ve hematom ilk akla gelen potansiyel risklerdir. Şu ana dek bu sıkıntılarla karşılaşmamış olunsa da prensip olarak ameliyatın risklerini de hastalarımıza anlatırız.

Ameliyat Ne Kadar Kalıcıdır Bozulma Riski Var mı ?

Klasik teknik otoplasti ameliyatı oldukça güvenilir bir ameliyatdır. Ancak genel bilgilendirme açısından nüks ya da bozulma durumunu netleştirmek gerekir. 2mm ya da 3 mm gibi minik açılmalar %1-2 oranında olabilir. Kimi hastada bu sorun dahi teşkil etmezken nadiren oluşan bu durum için minik bir revizyon planlanabilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepçe kulak ameliyatı neden yapılır? Nasıl uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN