Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ten şifa arayanlar dikkat!

Giriş Tarihi: 2.2.2016 16:54
İnternetten şifa arayanlar dikkat!

Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aybüke Aslı Ayyıldız, vatandaşların ten hastalıklar hakkında bulguları araştırması ve kendi kendilerine teşhis koymalarının yanlış olduğunu belirterek hastalıklar karşısında mutlaka bir hekime görünmek gerektiğinin altını çizdi.

Hayatın her alanında yer alan in şifa kaynağı olmadığını kaydeden Dr. Ayyıldız açıklamasında, "Hayatımızın her alanında kullandığımız internet hepimiz için bilgiye ulaşmayı kolay kılmaktadır. Ancak, konu vücudumuz hakkındaki şikayetler olunca dikkatli olunmalıdır." dedi.

''İnternette yanlış bilgiler de yer alabiliyor''

İnternetten edinilen her bilginin doğru olmadığını ve konu hastalık olunca daha da dikkatli olunması gerektiğini anlatan Ayyıldız şunları söyledi:

"Çünkü internette doğru bilginin yanı sıra çok fazla yanlış bilgi de yer almaktadır. Kişiler tahlil sonuçları ve bedensel şikayetleri ile ilgili bir doktora danışmadan internetten araştırma yapmayı tercih ettiğinde kendine kansere varan teşhisler koymaktadırlar. Bu durum; kişide paniğin yanı sıra bazen benim tedaviye ihtiyacım yok, nasıl olsa geçer ya da tedavim için geç son günlerimi güzel geçirmek istiyorum gibi yaklaşımlara neden olmaktadır. Kişilerin bu ruh hali yüzünden geciken tedaviler, ilerleyen hastalıklar geri dönülmesi zor süreçler yaşanmaktadır. Çağımızın nimetlerinden olan internet elbette kullanılmalı, araştırma yapılmalıdır. Fakat konu olduğunda iyileşmesi ve sürdürülmesinin temelinin hekimlerimiz olduğu asla unutulmamalı, araştırmalarımızı takıntıya dönüştürmeden bir hekime başvurulmalıdır. Hastalığın, sağlıklılığın, ölümün, yaşamın yargısını sadece hekimler yapabilirler Mesleğimiz bu yüzden kutsaldır. Bizler Kula'nın doktorları olarak her konuda vatandaşlarımızı aydınlatmaya, sağlığı iyileştirme ve geliştirme adına hizmet vermeye her zaman hazırız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternetten şifa arayanlar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN