Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temizliği çocuk evde yokken yapın

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Temizliği çocuk evde yokken yapın
Alerji, vücudumuzun bağışıklık sisteminin alerjenlere karşı anormal yanıt vermesidir. Doç. Dr. Ahmet Akçay, çocuklarda görülen alerji ve astımla ilgili bilgiler verdi.
Çocuklarda görülen alerjik hastalıkların başında astım gelir. Alerjik nezle, egzama, besin alerjisi, ilaç alerjisi, ürtiker, arı alerjisi ve diğer böcek alerjileri ise çocuklarda görülen diğer alerji çeşitleridir.
Çocuklardaki astımın nedeni yüzde 90 alerjidir. Ev tozları, polenler, evcil hayvanlar gibi çevresel faktörler de astımı tetikleyebilir.
Sık sık öksürük, nefes sıkışması, akciğerde hışıltı; astımın en önemli belirtileridir. Ancak bu belirtileri olan her çocukta astım var demek de yanlıştır.
Astımlı çocukların ve yetişkinlerin akciğerleri çok hassas olduğu için parfümler ve kokular onları olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle evde temizliğin çocuğun olmadığı zamanda yapılması önemlidir.
Astım belirtileri olan çocuklarda doktor, ayrıntılı bir öykü almalıdır. Çocuğun akciğerleri dikkatle dinlenmelidir. Belirtiler astımı düşündürüyorsa; gerekli testlerin yapılması gerekir. Çocuklarda astımın yüzde 80-90'ı alerjik olduğu için ciltten alerji testi yapılması çok önemlidir. 6 yaşından büyük çocuklarda solunum fonksiyon testleri yapılır.
Astım tedavisi çocuklarda yüz güldürücüdür. Başta çocuğun alerjenden korunması olmak üzere birtakım ilaçlar ve aşıyla, astım tedavisi yapılabilir.
Sağlıklı ürünlerin adresi
Şanbebe; Almanya Köln Kind&Jugend Fuarı'ndan sonra İstanbul CBME Fuarı'nda yaz koleksiyonunu görücüye çıkardı. 40 yıldır hizmet veren firma, kanserojen ve alerjik olmayan ürünleri ile Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden talep görüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temizliği çocuk evde yokken yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN