Türkiye'nin en iyi haber sitesi

deki yi ciddiye alın!

Giriş Tarihi: 7.3.2016 16:17
Gözdeki alerjiyi ciddiye alın!

Mersin'de ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Seçil Selvi Cıllı, nedeni ile yaşanan sorununun, de kalıcı bozukluklara neden olabileceğini söyledi.

''Mevsim geçişlerinde yaşanan problemler ciddi sorunlara sebep oluyor''

Özel Sistem Cerrahi Tıp Merkezi'nde görevli Dr. Cıllı, bahar mevsimi ve havaların ısınmasıyla birlikte konusunda sorunlar yaşanabileceğini belirtti. Cıllı "nde yaşanılan problemleri, bazen ciddi sorunlara sebep olurken özellikle lerde yanma, kızarıklık, sulanma ve kaşıntı gibi belirtilerin ciddiye alınmasına gerek" dedi.

Özellikle çocukları tehdit eden göz lerinin geç tedavi edilmesi halinde kalıcı göz bozukluklarına davetiye çıkardığını ifade eden Cıllı, şöyle devam etti:

"Yenilenme ve arınmanın mevsimi ilkbahar, aynı zamanda pek çok alerjik hastalığın habercisi. Toz, polen ve sık değişen havalar, gözlerde sık rastlanan alerjik konjonktivit hastalığına zemin hazırlıyor. En fazla çocuk, genç, özellikle de erkekleri tehdit eden bu hastalığın ihmal edilmesi ise kalıcı göz bozukluklarına neden oluyor. Bu nedenle yanma, batma, sulanma, kızarıklık, güneşe karşı hassasiyet, ışığa bakamama gibi şikâyetlerin ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözdeki alerjiyi ciddiye alın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN