Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kolon i riskini azaltıyor

Düzenli tüketiminin bağırsak i ihtimalini azalttığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 7.4.2016 12:12
Kahve kolon kanseri riskini azaltıyor

Amerikan Araştırmaları Derneğinin yayımladığı tıp dergisi Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention'ın nisan sayısında yer alan makaleye göre, düzenli tüketimi kolon ve rektum kanseri riskini azaltıyor.

KAHVE İÇMEK ZAYIFLATIYOR

Makalede, Güney Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarından Stephanie L. Schmit ile ekibinin, 5 bin 145 kanser hastası ile 4 bin 97 kişilik kontrol grubunun gıda tüketimini karşılaştırarak yaptığı çalışmanın bulgularına yer verildi.

KAHVE İÇMEK İÇİN 11 NEDEN

'in kuzeyinde gerçekleştirilen araştırmada kahvenin kafein miktarının, hazırlanma şeklinin, kanserin geliştiği bölgenin ve tüketicinin etnik kökeninin dikkate alındığı bildirildi.

PROSTAT KANSERİNE 2 FİNCAN KAHVE

Mercek altına alınan kanser hastaları ve kontrol grubu üyelerinin yüzde 61,3'nün Aşkenaz Yahudisi, yüzde 21,4'ünün Sefarad Yahudisi, yüzde 13,5'inin de Arap olduğu belirtilen makalede, kahve tüketiminin genel olarak kanser riskini yüzde 26 azalttığı kaydedildi.

TÜRK KAHVESİ KEYFİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

Makalede, tüketilen kahve miktarının özellikle Aşkenaz ve Sefarad Yahudilerinin kolon ve rektum kanseri geliştirme oranlarını azalttığı tespitine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahve kolon kanseri riskini azaltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN