Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bakımı ler için de önem taşıyor

Kadınlara nazaran daha az bakım yaptıran lerin, kış aylarında solmuş, yorgun lerini yeniden canlandırmak için yapması önem arz ediyor.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 15:18
Cilt bakımı erkekler için de önem taşıyor

Güneşin kendini göstermesiyle beraber kış aylarında meydana gelen soğuk ve kuru havalar nedeniyle kuruluğu meydana gelerek ölü deri oluşumu ortaya çıkıyor. Kadınların yaptırdığı haftalık veya aylık cilt bakımlarına karşın ler ise, sadece tıraş ve benzeri metotlarla ciltlerine uygulama yapabiliyor. Yapılan tıraş sonrası gözeneklerin açılması ve yüzün kesilmesi ile oluşan yüzde önemli etki oluşabiliyor.

"DERİDE KALINLAŞMA, YAĞLANMA VE SİVİLCE OLUŞUMU GÖRMEKTEYİZ"

Konuyla ilgili erkeklerde nın önemine değinen cilt bakım işletmecisi Abdil Kumru, erkek bakımı denince akla gelen ilk şeyin tıraş olduğunu, ancak cilt bakımının da büyük önem taşıdığını söyledi. Kumru, "Kışın solmuş ciltlerin yeniden parlaması, kuruluğun önlenmesi için yaza girerken cilt bakımı yaptırmak önemlidir. Cilt bakımı yaptırmamış kişilerde, deride kalınlaşma, yağlanma ve sivilce oluşumu görmekteyiz. Kişinin cilt yapısına uygun cilt bakımı uygulamaktayız. Cilde önce buhar verip cildin yumuşamasını sağlıyoruz. Ardından yağ bezelerini ve siyah noktaları temizliyoruz. Tonik yardımıyla gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra yaklaşık 20 dakika süren yüz maskesi uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Tekrar tonikle cildi temizledikten sonra cilt yapısına göre nemlendirici sürüyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cilt bakımı erkekler için de önem taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN