Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılara diş protezi bakımı anlatıldı

Giriş Tarihi: 28.4.2016 10:42

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı çalışanları tarafından, Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlılara, ağız-diş sağlığı, protez bakımı, protez kullanımı ve protez kullanımı konularında eğitim verildi.

Sosyal proje kapsamında eğitim çalışmalarına katılan Diş Hekimi Özgür Yılmaz, ağız ve diş sağlığı eğitimlerinin okullarda devam ettiğini ve huzurevi sakinlerinin de özellikle protez kullanımı konularında bilgilendirilmelerinin önemli olduğunu söyledi. Huzurevi sakinlerine verilen eğitim sonrasında, yaşlıların sorunlarını dinleyen Yılmaz, yaşlılara detaylı bilgiler aktardı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Operatör Dr. İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada, "Yaşlılarımız geçmişten günümüze uzanan ve geleceğimizi aydınlatacak olan ışık kaynaklarımızdır. Şunu da unutmayalım ki her fert bir gün yaşlanacaktır. Yapmış olduğumuz sosyal proje kapsamında huzurevinde kalan yaşlılarımıza ağız-diş sağlığı, protez kullananlar içinse etmeleri gereken konularla eğitim verdik.Belirli periyotlarla huzurevine ziyaretlerimiz devam edecek" dedi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılara diş protezi bakımı anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN