nde '' uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Dalı Başkanı Ünal, sülüklerin bir kişide kullanıldıktan sonra başka bir kişide kullanılmasının B ve 'ye yol açabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 29.4.2016 14:36 Güncelleme Tarihi: 29.4.2016 14:48
Sülük tedavisinde 'hepatit' uyarısı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Dalı Başkanı Prof. Dr. Selahattin Ünal, geleneksel, tamamlayıcı ve alternatif tıp uygulamalarında yer alan sülüklerin bir kişide uygulandıktan sonra başka bir kişide kullanılmasının B ve 'ye yol açabileceği uyarısında bulundu.

Hepato Bilio Pankreatoloji Derneğince Belek 'ndeki bir otelde düzenlenen "13. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi"ne katılan Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, '"Sosyete klinikleri" olarak bilinen yerlerde nin yeniden moda haline geldiğini söyledi.

Güzellik merkezleri ve alternatif tıp uygulaması yaptığını söyleyen bazı yerlerde sülük tedavisinin yeni bir şeymiş gibi yansıtıldığını aktaran Ünal, şöyle dedi:

"Sülüklerin bir insanda kullanıldıktan sonra başkasında kullanılmaması gerekiyor. Ancak bunu hiçbir şekilde garanti edemezsiniz. Sülükleri bir müddet beklettikten sonra başka hastalarda da kullanmak isterlerse, insandan insana ve hepatit C hastalıklarının geçmesi kolaylaşır."

Ünal, uygulamanın kontrol altına alınması ve bunu yaptıranların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

HEPATİT B TARİHE KARIŞACAK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sülük tedavisinde 'hepatit' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN