Gizli anti-aging yöntemlerinden haberiniz var mı?

Daha genç ve canlı görünmek için botoks, lazer ve dolgu gibi uygulamalardan daha yenilikçi yöntemler de var. Şakak, kaş ve kulak gibi farklı bölgelere uygulanan gizli yöntemlere göz atın

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Gizli anti-aging yöntemlerinden haberiniz var mı?
Harper's Bazaar dergisi, anti-aging yöntemleri içerisinde alışılmışın dışına çıkan uygulamaları inceledi. Gençleştirme yöntemleri için doktorların sıkça başvurduğu botoks, dolgu ve lazer uygulamaları genellikle kulaktan kulağa tavsiye yoluyla popülerliğe kavuşuyor. Ancak gençleşme serüveninde büyük fark yaratabilecek yeni teknikler de var... İşte onlar:

İŞİ GİZLİ TUTMAK:
Kan damarlarını hedefleyen lazer yöntemleri, botoks enjeksiyonlarının meydana getirebileceği morlukları kapatmak için size yardımcı olabilir.

GÖZENEK SİLİCİ:
Uzmanlara göre, hiçbir krem gözenek küçültmek için yeterli değil fakat botoks bu güce sahip. Burun ve yanak bölgesi gibi yağlı alanlar için çok ufak miktarda nörotoksin (sinir sistemini etkileyen bir tür kimyasal) kullanılıyor. Bu madde gözenekleri küçültüyor ve hareket kabiliyetini sınırlandırmıyor.

SADECE 5 DAKİKA:
Plastik Cerrah Norman Rowe'a göre burun bölgesiyle ilgili çoğu problem dolgu işlemleriyle kolaylıkla düzeltilebiliyor: Dolgu yöntemiyle burundaki çıkık bölge dengeleniyor. Burun ucu aşağı doğru sarkıksa, botoksa başvurulabiliyor.

ESTETİK GÜLÜMSEME:
Botoks, gülüş estetiğinde de sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle üst dudağa uygulanan enjeksiyonlar, ince ve dişsiz gibi duran bir dudak yapısını çözümlemek için ideal.

MUHTEŞEM DEKOLTE:
Boyun, dekolte ve eller enjeksiyon uygulama adına en zor bölgeler. Dermatolog Joel Schlessinger, alan bazında küçük bir çalışma bölgesi oluşturan bu bölgelerin fiyat anlamında en pahalı işlemler olduğu görüşünde. Aquagold Fine Touch tekniği ile minimum oranda iğne kullanarak, hızlı bir şekilde tüm bölgeye rahatlıkla uygulama yapılabiliyor.

YARA OLUŞUMUNA SON:
Dermatolog Jeremy Green, yüz bölgesinde bir kesik olduğunda botoksa benzer bir içerik olan Dysport'u ufak miktarda yara oluşan bölgeye uyguluyor. Bu sayede, bölgedeki hareket oluşumu kısıtlanarak, gerginlik oluşumu önleniyor ve yara daha hızlı iyileşiyor.

SAÇ UZAMASINA YARDIMCI:
Seyrek kaşları düzenlemek için önerilen Latisse, birkaç damla halinde saç diplerine de uygulanabiliyor. Latisse'in tek dezavantajı ise, pahalı olması ve çabuk bitebilmesi.

ÇENE BÖLGESİ :
Estetik cerrah Adam Kolker, eğer çene altında hafifçe sarkıklık göstermeye başlayan yağlardan şikayetçiyseniz dolgu yönteminin estetik açıdan sizi rahatsız eden bu görünümü düzeltebileceğini söylüyor.

KULAKLARA DİKKAT:
Genellikle üzerine çok düşünmediğimiz kulak memesi, seneler geçtikçe yıpranıyor ve kullanılan küpeler sebebiyle de sarkık bir hal alıyor. Dolgu yöntemi, bu alanı sıkılaştırıp düzeltmek adına sıkça tercih edilen bir teknik.

ÇENE KASI:
Eğer dişlerinizi farkında olmadan gıcırdatıyorsanız, bunun muhtemel sebebi genişlemiş çene kaslarıdır. Çene kasına uygulanan botoks hem bu probleme engel olacak hem de genel yüz hatlarınızı inceltecek.

KALKIK ELMACIK KEMİKLERİ:
Elmacık kemiklerin kalkık durması, genç ifadenin olmazsa olmazı. Bu ifadeyi yaratmak için, şakak ve çevresindeki oyuklara dolgu maddesi uygulanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizli anti-aging yöntemlerinden haberiniz var mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN