Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hemşireler günü kutlandı

Hemşirelik Haftası ve 12 Mayıs Hemşirelik Günü dolayısıyla Türk Hemşireler Derneği Şubesi ve Ebe ve Hemşireler Derneği(EHEMDER) Samsun Şubesi Anıtı’na çelenk sunma programı düzenledi.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 11:04
Hemşireler günü kutlandı

Anıt Park Anıtı'nda düzenlenen tören sırasıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Bilimleri Fakültesi, Türk Hemşireler Derneği Şubesi, EHEMDER Samsun Şubesi, OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Gato Hastanesi, Atasam Hastanesi, Büyük Anadolu Hastanesi, Medicalpark Hastanesi, Medicana Hastanesi ve Liman Hastanesi'nin çelenkleri sunuldu.

Türk Hemşireler Derneği Samsun Şube Başkanı Rahşan Yılmaz, "Sağlık hizmetleri içerisinde rolü tartışmasız kabul edilen hemşirelik, mesleğe ait normları oluştururken bir araya gelmenin başlangıç, bir arada kalabilmenin ilerleme, gerçek başarının ise birlikte çalışabilmek olduğunu bilerek bu yolda yürüdü ve bu gün olduğu gibi insanlık var olmaya devam ettiği sürece de yolculuğuna devam edecektir" dedi.

EHEMDER Samsun Şube Başkanı İlkay Mavili Yılmaz, "İnsan yaşamına hizmet eden bir mesleğin mensuplarıyız. Bütün dünyada hemşirelik mesleğine büyük önem verilmektedir. İnsan neslinin devam edebilmesi insanın sosyal bir varlık olarak kendinden beklenen işlevleri yerine getirebilmesi için sağlıklı olması ön koşuldur. Bizler sağlıklı bir toplum oluşturmak için hizmet ediyoruz" diye konuştu.
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşireler günü kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN