Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayın!

Yeni eğitim-öğretim dönemi için geri sayım başlarken Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F.Şendil, velileri kırtasiye alışverişleri konusunda uyardı: “Çocuklarınızın hayatı her şeyden değerlidir. Kırtasiye satın alırken ürünlerin kimliğine bakın. Kırtasiyeyi mutlaka kırtasiyeciden alın.”

Giriş Tarihi: 8.9.2016 16:08
Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayın!

Sektörün yıllardır verdiği mücadele sonucu 'de satılan kırtasiye ürünlerinde güvenli ürünlerin payının %97'ye yükseldiğini ancak hala kontroller sırasında merdiven altı tabir edilen ürünlere rastlandığına çeken Şendil, "Tüm tüketiciler ambalajlı, üreticisi ya da ithalatçısı belli, etiketleri üzerinde kısacası kimliği olan ürünler satın almalı. Bu ürünleri bulabilecekleri adres de kırtasiyeciler. Kırtasiye sektörü yıllarca mücadele verdi ve güvenli ürün konusunu çözdü" dedi.

SEKTÖR GÖREVİNİ YAPTI, SIRA TÜKETİCİDE!

TÜKİD Başkanı Vecdet F.Şendil, sektörün üzerine düşeni yaptığını ve artık tüketicilerin de bilinçli şekilde alışveriş yaparak, sadece güvenli ürünler satın alarak sürece destek vermesinin önemine dikkat çekerek, "Kırtasiye kırtasiyeciden alınır" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN