Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3D ile burun estetiği çok daha güvenli!

Burun estetiği sonrası yeni burun şekline alışmak hem hasta hem de çevresi için zor olabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel , 3D uygulamasının burun estetiği öncesinde hastanın kaygılarını azalttığını ve ameliyat sonrasında ise moralini yükselttiğini belirtiyor.

Giriş Tarihi: 13.10.2016 10:51
3D Mask ile burun estetiği çok daha güvenli!

"Burundaki şekil bozuklukları fark edildiği andan itibaren kişinin psikolojik durumunu olumsuz yönde etkilemeye başlar. Bu durum burun estetiği olma kararını verip ameliyattan sonra iyileşme sürecinin tamamlanmasına kadar devam eder. Burundaki şekil bozukluğu nedeni ile rahatsız hissetme, özgüven kaybetme, iletişimde ve sosyal hayatta sıkıntılara neden olur. Ardından ameliyat olma kararı ve cerrah seçimi sürecindeki zorluklar başlar. Son olarak yeni burun şekline karar verme ve ameliyat sonrası yeni buruna alışma sürecindeki sıkıntılar başlar."
3D hastanın psikolojisinin düzelmesini sağlar

"3D Mask ile kişinin ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olacağını bilerek operasyona girmesini sağlar. 3D simülasyon cihazları ile hazırlanan 3D Mask'lar hastanın ameliyattan öncesi ve sonrası halini gösterir. Hastanın 3 boyutlu simülasyonu üzerinden hazırlanan maskeler yeni burnun şekli ve yüzle uyumuyla ilgili kaygıların ortadan kalkmasını sağlar. Burun estetiğinden hastanın yeni burun şekline ve yüzündeki değişime alışması da normalde zor bir süreçtir. 3D Mask sayesinde hastanın ameliyata girmeden yeni burnuna alışması da sağlanmış olur."

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci kolaylaşır

"Gelişen teknoloji sayesinde artık burun estetiği ameliyatlarının iyileşme süreçleri hasta için giderek daha zahmetsiz hale geliyor. Kırmadan burun estetiği ile burun yumuşak dokusu daha az hasar görür. Yüzde ödem oluşma riski de düşük olur. Özellikle göz çevresinde belirgin bir morluk oluşmaz. Alçı ve tampon uygulamaları da yerine atel ve destekleyici özelliği olan küçük bantlara bırakmış durumda. Silikon ateller sayesinde hasta rahatlıkla alabilir, minik bantlar sayesinde alçının vermiş olduğu sıkıntı da son bulmuş durumda."

Burun estetiği yaşam kalitesini yükseltir

Op. Dr. Güncel "Burundaki şekil bozukluklarından kurtulmak kişiye sadece fiziksel güzellik sağlamaz. Nefes alma sıkıntısını, oksijen yetersizliğini, uyku apnesi riskini, horlamayı, üst solunum yolları enfeksiyonu riskini, kronik yorgunluğu da engeller. Hem genel sağlığı korur hem de psikolojik açıdan kişinin özgüvenini artırır. İzsiz, ödemsiz, nefes alma kolaylığı sağlayan başarılı ameliyatlar ile 3D tasarım yöntemlerinin sağladığı güven bir araya gelince süreç daha da kolay hale gelir."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3D Mask ile burun estetiği çok daha güvenli!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN