Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile internetten online randevu alma! - ALO 182 ve MHRS randevu işlemleri!

randevu sistemi ile internet üzerinden istediğiniz hastaneyi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. İşte MHRS randevu işlemleri...

Giriş Tarihi: 15.6.2017 15:07
MHRS ile internetten online randevu alma! - ALO 182 ve MHRS randevu işlemleri!

İnternet üzerinden hastane randevularınızı almak artık çok kolay. randevu sistemi ile gitmek istediğiniz hastaneyi seçerek rahatça randevunuzu oluşturabilirsiniz. MHRS randevu sistemine erişebilmeniz için yapmanız gerekenleri bu başlık altında okuyucularımız için derledik. İnternet üzerinden alma fırsatı olmayanlar ise ALO 182 ile online randevu alma işlemlerini yapabilir. İşte detaylar...

MHRS ONLİNE RANDEVU İŞLEMLERİ İÇİN TIKLA

ALO182 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır.

ALO182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Web'den;

Vatandaşlar, ALO182'nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.

Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

HASTENE RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR?

ALO 182 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır.

ALO 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

Web'den;

Hekim Randevu Merkezi Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.

Randevu Geçmişi kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır.

Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS ile internetten online randevu alma! - ALO 182 ve MHRS randevu işlemleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN