Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saçlarını boyamak için aldığı açıcı yüzünden kel kaldı!

29 yaşındaki , saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarını unicorn saç rengine boyamak istedi

Giriş Tarihi: 4.8.2017 10:51 Güncelleme Tarihi: 4.8.2017 10:52
Kirsty Weston saçlarını boyamak için aldığı açıcı yüzünden kel kaldı!

'nin St. Albans şehrinde yaşayan 29 yaşındaki , saçlarının rengini değiştirmeye karar verdi. Kahverengi olan saçlarını unicorn saç rengine boyamak istedi.

önce saçlarını açmak için 5 sterline (yaklaşık 24 lira) aldığı beyazlatıcıyı saçlarına uyguladı. Yaptığı bu uygulama, üç haftasını hastanede geçirmesine sebep oldu.

15 DAKİKA SONRA KAFA DERİSİNDE YANMA HİSSETMEYE BAŞLADI!

Kirsty, bu yılın ocak ayında satın aldığı toz ağartıcıyı, paketin içerdiği talimatlara göre uyguladığını iddia etti. Ancak ürünün, paketin içine dahil edilmeyen ve ayrı olarak satın alınması gereken peroksit ile karıştırılması gerekiyordu. Peroksiti aldıktan sonra yama testi yapmayan Kirsty Weston, karışımı saçlarına sürdükten 15 dakika sonra kafa derisinde yanma hissetmeye başladı. Adeta saçlarından yanık kokusu geldiğini söyleyen talihsiz kadın acının çok dayanılmaz olduğunu, başının dönmeye başladığını ve bayılmak üzere olduğunu belirtti.

Ertesi gün yüzü şişmeye başlayan Weston, acil servise başvurdu. Alerjik reaksiyon geçirdiği belirtildi ve genç kadın antibiyotik kullanmaya başladı. Ancak ilerleyen haftalarda sı geçmeyince hastaneye giden kadının ağır yanıkları olduğu tespit edildi.

Doktorun, saçlarını kaldırmasıyla kafa derisinin kalktığını söyleyen Weston, ertesi gün ameliyat edildi. Üç hafta içinde cilt grefti de dahil olmak üzere beş operasyon düzenlendi. Bacağından alının greft kafasına nakledildi.

Ucuz ürün yüzünden kel kaldığını belirten Weston, sözlerine şöyle devam etti: "Saçımı tamamen yok edip, hayatımı böyle değiştireceğini hiç düşünmemiştim. Çok acı çekiyor ve kendime olan güvenimi tamamen kaybetmiştim."

Weston, saçlarının yarısını kaybetti ve kaybettiği saçların tekrar çıkmayacağı söylendi. İki farklı tedavi teklif edildiğini ancak bu tedavilerinin başarısız olabileceğini ifade eden Weston, cilt genişletme tedavisine daha sıcak baktığını söyleyerek, "Ne yapacağımdan emin değilim, cildimdeki greftin iyileşmesine konsantre oluyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirsty Weston saçlarını boyamak için aldığı açıcı yüzünden kel kaldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN