Türkiye'nin en iyi haber sitesi

faydaları nelerdir? Hibisküs çayı nedir? İşte ayrıntılar...

En popüler mucizevi ürünlerden vücut ferahlatan, şifa veren anlamındadır. Kan basıncını düşüren mucizevi besinin vücuda faydaları ise saymakla bitmiyor. On binlerce kişi ‘’ Hibisküs faydaları nelerdir, yararları nedir?’’ şeklinde arama motoru Google üzerinden arama yapıyor. Tansiyonu düşüren ve bağışıklık sistemini düzenleyen besinin faydaları araştırılıyor. İşte mucizevi besin olan Hibisküs faydaları haberimizin devamında yer alıyor.

Giriş Tarihi: 19.7.2019 14:51 Güncelleme Tarihi: 19.7.2019 14:51
Hibisküs faydaları nelerdir? Hibisküs çayı nedir? İşte ayrıntılar...

Sağlıklı besinler arasında sayabileceğimiz Hibisküs faydalarını saymakla bitmez. Özellikle enerji yükselten ve alerjiyi azaltan Hibisküs faydaları hastalıklara da çok iyi geliyor. Grip, nezle gibi hava sıcaklığının düşmesine bağlı bir şekilde ortaya çıkan bakteri kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle öksürüğü geçirmek için kullanımı yaygındır. Peki Hibisküs faydaları nelerdir? İşte ayrıntılar

Hibiskus nedir?

Hibiskus Latince bir kelime olup "vücut ferahlatan, şifa veren" anlamına gelmektedir. Ebegümeci türüne ait bir bitki olduğu bilinmektedir. Anavatanı Orta Amerika olan hibiskus bitkisi yoğun su tutma kapasitesinden dolayı çöl iklimini sever.

Hibiskus çiçeği mavi, kırmızı veya beyaz renklerde olabilir. En önemli özelliği: topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişen hibiskusların toplanmaması ve hasat edilmemesi gerekmektedir. Tohumla ya da bitkiden alınan çelikle üretimi yapılmalıdır. Özellikle demir oranı düşük topraklarda yetişen hibiskusların kullanılmaması gerekmektedir çünkü onun iyileştirici özelliği kaybolmuştur.

Hibiskus çayı yöreden yöreye farklı isimlerle adlandırılmaktadır: Japon gülü, nar çiçeği, Mekke gülü, gülhatmi, amber çiçeği vs…

Hibiskus çayının faydaları nelerdir?

Kan basıncını düşürür, bu sayede kolesterolü dengede tutar.

Grip, nezle gibi hava sıcaklığının düşmesine bağlı bir şekilde ortaya çıkan bakteri kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle öksürüğü geçirmek için kullanımı yaygındır.

Yemeklerden sonra içildiği takdirde şeker ve karbonhidratların emilimini azaltır, böylece zayıflamaya katkıda bulunur.

Karaciğer yağlanması ve böbrek taşı oluşumunu önler.

Akciğer ve mide kanserlerini önlemeye yardımcı olur.

Aktibakteriyel özelliği sayesinde mantar oluşumu engeller.

Konsantrasyonu güçlendirir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hibisküs faydaları nelerdir? Hibisküs çayı nedir? İşte ayrıntılar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN