Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tüketiminin corona virüsten koruduğu ortaya çıktı

Tüm dünyada etkisini sürdüren corona virüse karşı bağışıklığı güçlendirmek önemli bir yer taşıyor. Dr. Ali Kasım Hacim, "Dengeli beslenmenin yanında sadece yiyecekler değil, mineral de önemlidir. Çünkü mineraller vücudu ayakta tutacak yapı taşlarıdır. tüketimi vücudumuzun da dirençli olmasını sağlar. En az vitamin kadar değerlidir. Bu kişiyi ve diğer hastalıklardan da koruyacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 23.3.2020 14:10 Güncelleme Tarihi: 23.3.2020 14:20 ABONE OL
Maden suyu tüketiminin corona virüsten koruduğu ortaya çıktı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Son yapılan açıklamaya göre maden suyunun içince bulunan mineraller sayesinde vücut direnci artarak corona virüse karşı etkili olabiliyor.

Maden suyu bağışıklığı corona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirir mi? | Video

KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN...

Dr. Ali Kasım Hacim, koronavirüsten korunmak adına etkili bir beslenme programı izlenmesi gerektiğini söyledi. Öncelikle evde bulunulan süre içerisinde sabah erken saatlerde uyanılmasının önemli olduğunu belirten Dr. Hacim, "Dolayısıyla her zaman yaptığımız gibi erkenden uyanacağız, protein ve C vitamini ağırlıklı kahvaltı yapmalıyız. Dengeli beslenmeliyiz ve uykumuza dikkat etmeliyiz. 8 saat uyumamız gerekiyor. Ayrıca meyve tüketimini de şeker içerdiği için gündüz saatlerinde tüketmeliyiz. Şeker bağımlılık yapan bir maddedir. Saf olarak şeker tüketmeyelim, lifli şeker tüketelim. En iyi lifli şeker tüketimini de doğal meyve ve sebzelerdir. Yani portakal suyunu değil, portakalın kendisini tüketelim" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Maden suyu tüketiminin corona virüsten koruduğu ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA