Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğdem Atabek: “HDP’li Kadın Vekiller De Erkeklere Şiddet Uyguluyor”

Giriş Tarihi: 22.2.2015 18:18
Çiğdem Atabek: “HDP’li Kadın Vekiller De Erkeklere Şiddet Uyguluyor”
Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, şiddet olaylarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Atabek, şiddetin bazı medya kuruluşları tarafından özellikle işlendiğine dikkat çektiği konuşmasında “Çocuklarınızı zararlı medyadan uzak tutun” uyarısında da bulundu.
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, Özgecan cinayetinin cahiliye dönemini aratmayacak bir vahşet olduğunu vurguladı. Atabek , özellikle bazı medya kuruluşlarının uzun zamandır şiddet olaylarına dizi ve haberlerde geniş yer verdiğine dikkat çekerek, “Bunlar çocuklarımızın bilinçaltına işleniyor. İleriki yaşlarda ise bu çocuklarımız psikopat olarak ortaya çıkıyor. Çocuklarımız bu dizilerden ve haberlerden zehirleniyor. Anne ve babalara sesleniyorum, lütfen çocuklarınızı zararlı medyadan uzak tutun” çağrısında bulundu.
Şiddeti sadece kadınlara yönelik olarak düşünmemek gerektiğini hatırlatan Atabek, bu olaylarla erkek düşmanlığını oluşturulmaması gerektiği ifade etti. Özgecan vahşeti sonrasında ailesinin de düşünülmeden haberlere konu edildiğine vurgu yapan Atabek, “Gerek Özgecan’ın ailesi, gerekse caninin akrabaları zor zamanlar geçirdi. Bazıları soyadlarını değiştirip, bazıları ise göç etmek zorunda kaldı" dedi. Caniye en ağır cezanın verilmesi gerektiğini de söyleyen Atabek, bu tür eğilimde olanlara karşı da “ böyle yaparsanız böyle olursunuz” mesajının çok net verilmesi gerektiğini belirtti.
Şiddetin sadece erkekler tarafından kadınlara uygulandığı gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Atabek, “Şiddetin kötü olduğunu şiddetle anlatmaya çalışanlar var. En son Meclis’te meydana gelen olaylara bakın, HDP’li kadın milletvekilleri kürsü işgal ederek bir erkek milletvekiline şiddet uyguluyorlar. Bu bilinçli bir girişim, o kadın milletvekiline karşılık verilmiş olsaydı ’AK Partili erkek milletvekilleri kadına şiddet uyguluyor’ denilecekti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğdem Atabek: “HDP’li Kadın Vekiller De Erkeklere Şiddet Uyguluyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN