Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Sağlık Zirvesi

Giriş Tarihi: 22.2.2015 18:08
Sakarya’da Sağlık Zirvesi
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Başkanı Zafer Çukurova, şehrin hastane hizmetleriyle ilgili taleplerini yerinde incelemek amacıyla geldiği ’da Genel Sekreter Sağlam ve başhekimlerle bir toplantı gerçekleştirdi.
TKHK Başkanı Zafer Çukurova, Sakarya ziyareti kapsamında ilk olarak Genel Sekreterlik Binası’nda Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam’la bir süre görüşmede bulundu. Başkan Çukurova daha sonra, Genel Sekreter Sağlam, Genel Sekreterlik Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof.Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Hacı Ali Kahya, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak’la Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SÜEAH) incelemeler gerçekleştirdi. İlk olarak yeni yapılandırılan Acil Servisi ziyaret eden Çukurova, işleyiş hakkında izlenimlerini paylaşırken acil servisten hizmet alan vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Çukurova, daha sonra yeni yapılan yoğun bakım servislerini de gezerek bilgi aldı.
TKHK Başkanı Zafer Çukurova, SÜEAH incelemelerinin ardından hastane toplantı salonunda brifing aldı. Çukurova, Genel Sekreter, Genel Sekreterlik Hizmet Başkanları ve kamu hastaneleri başhekimleriyle yaklaşık 5 saat süren toplantıda Sakarya’daki tüm hastaneleri tek tek masaya yatırdı. Nüfusun yapısı, talep edilen ve sunulan sağlık hizmetlerinin oranları, beklentiler gibi birçok alanın değerlendirildiği toplantıda hastane hizmetlerinin daha da arttırılmasına yönelik çözümler ortaya konuldu. Çukurova, Sakarya’nın önemli bir şehir olduğunu vurguladığı değerlendirmelerinde, sunulan hizmetlerde Sakarya’nın beklentilerine yönelik yeni düzenlemelere açık olduklarını belirtti. Toplantının çok verimli geçtiğini ifade eden Genel Sekreter Sağlam ise, yapılan çalışmaların Sakaryalılar ve sağlık çalışanlarının memnuniyetini daha da arttıracağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya’da Sağlık Zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN