Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Kadınlar Gününde, Kadın Sporcular Kıyasıya Yarıştı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:15
Dünya Kadınlar Gününde, Kadın Sporcular Kıyasıya Yarıştı
8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kadınlar karate il şampiyonasında, kadın sporcular kıyasıya yarışırken, müsabakaları yöneten yine kadın hakemler oldu.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Serdivan Kapalı Spor salonunda organize edilen kadınlar karate il şampiyonasında renkli görüntüler ortaya çıktı.
Kadınlar Karate İl Şampiyonası hakkında kısaca bilgiler veren, Avrupa ve Dünya Hakemi Uğur Kobaş konuşmasında, “Bugün yaptığımız organizasyon 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel bir organizasyondu. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün karate branşın da 2015 yılı faaliyet raporunda yer alan 8 Mart Dünya Kadınlar günü bayanlar il şampiyonası yapıyoruz. Maçta sadece bayan sporcularımız yarışıyor. Hakemliklerini de bayan hakemlerimiz yapıyor. Antrenörlerini de bayan antrenörler yapıyor. Yapılan bu organizasyon Türkiye bir ilk sanırım. Bu anlamlı günde onlarında dünya kadınlar gününü kutlayacağız. Son dönemlerde kadına şiddet olaylarının arttığı noktada bu anlamlı günde bayanlarımıza destek olarak bu organizasyonu yapmaya çalıştık. Şu an şampiyonada yarışan sadece il düzeyinde olduğu için 145 sporcu mücadele ediyor. 13 tane resmi bayan antrenör, yaklaşık 25 kadın hakem görevlidir. Asıl bugün bu işin yükünü kadınlar çekiyor” ifadelerini kullandı.
Şampiyona sonunda derece giren sporculara ve annelerine dünya kadınlar günü vesilesiyle birer hediye taktimi yapacakları öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Kadınlar Gününde, Kadın Sporcular Kıyasıya Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN