Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madde Bağımlılığı Konferansı Gerçekleşti

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Madde Bağımlılığı Konferansı Gerçekleşti
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çocuklarımızı Madde ve Madde Bağımlılığından Koruyalım’ konulu konferansların ilki SGM’de gerçekleştirildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Betül Karapınar ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen programda çocukları uyuşturucu kullanmaya yönelten sebepler ve bağımlılık konusunda ailelere düşen sorumluluklar katılımcılar ile paylaşıldı.
Konferansa konuşmacı olarak katılan TUBİM (Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) Sakarya Temsilcisi Harun Yıldırım, “Gençler; gerginlik, öfke, sıkıntı gibi psikolojik durumlarla başa çıkmak için madde kullanımına başvurabiliyor. Aile üyeleri arasında alkol ve diğer madde kullanımlarının söz konusu olması gençlerin madde kullanmaya başlamasında önemli bir rolü oynuyor” diye konuştu. Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Gençleri madde bağımlığından korumada en büyük görev ailelere düşüyor. Çocuklar tüm problemlerini öncelikle anne ve babalarına açabilmeliler. Ergenlik döneminde gelecek için her an problem oluşturabilecek girişimleri olabilir. Kararlarında isteksizlik görülebilir. Aileler her zaman çocuklarının sorunlarını dinlemeliler. Çocuklarının arkadaş ortamını, nereye gittiğinden, nerelerde vakit geçirdiğinden her zaman haberdar olmalılar” ifadelerini kullandı.
Gerçekleştirilen programın sonunda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Yüce, Yıldırım’a teşekkür ederek günün anısına çiçek takdim etti. Yapılan açıklamada ise, ‘Çocuklarımızı Madde ve Madde Bağımlılığından Koruyalım’ konulu konferansların tüm ilçelerde düzenleneceği, programlara tüm vatandaşların davet edildiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madde Bağımlılığı Konferansı Gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN