Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yılmazer’den ’İstiklal Marşı’ Mesajı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:08
Başkan Yılmazer’den ’İstiklal Marşı’ Mesajı
Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, “Milli marşımız olan İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır” dedi.
Başkan Yılmazer, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andığını ifade etti. 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilen İstiklal Marşı’nın kurtuluş savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadın ortak duygusunun ve inancının sembolü olduğunu belirten Yılmazer, şunları kaydetti: “Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bir bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır. İstiklal Marşı, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, kurtuluş savaşının zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmeyen Akif, milli mücadelenin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur.”
Gelecek nesillere düşen görevin, bu ruhu, bayrak ve Vatan sevgisini daima diri tutmak olduğunu dile getiren Yılmazer, mesajını şu ifadelerle tamamladı: “İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. Bundan sonra da İstiklal Marşı’nda en güzel ifadesini bulan ortak değerlerimiz etrafında milletimizle beraber aynı azim ve şuurla geleceğimizi inşa etmek için çalışacağız. Ecdadımızın emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabul edilişinin 94. yıldönümünü kutluyorum. Milli mücadelenin tüm kahramanlarını ve milli mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yılmazer’den ’İstiklal Marşı’ Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN