Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapanca Gölü’nün Seviyesi 32 Metreye Ulaştı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
ve Kocaeli’nin içme suyunu karşılayan Sapanca Gölü, kar ve yağmur yağışı sonrası yükselişini sürdürmeye devam etti. 32 metre 10 santimetreye ulaşan gölde, çekilen alanların yeniden suyla kaplanması vatandaşları mutlu etti.
Yıl içerisinde yaşanan kuraklık ve sanayi kuruluşlarının aşırı su çekmesiyle birlikte işletme kodunun da altına düşen Sapanca Gölü, eski günlerine döndü. Sapanca gölünün su seviyesi 32 metre 10 santimetreye ulaştı. Suların çekilmesinin ardından gün yüzüne çıkan iskeleler uzun zaman sonra eski haline dönerken, göldeki yükselme vatandaşları da mutlu etti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, dün gerçekleştirdiği içme suyu projeleri tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, “Sapanca Gölü’nden insafsızca kullanımın, endüstriyel kullanımın devamına sebep olmamalıdır. Bütün sorumlu taraflar geçtiğimiz yıl Sapanca Gölü’nün karşı karşıya kaldığı durumdan gerekli dersi çıkarmalı, tarihi vicdani ve ahlaki kamu sorumluluğu bilinciyle hareket etmek zorundadır ve durumdadırlar. Endüstriyel kuruluşlara su verebilmek uğruna Sapanca Gölü’nün işletme kodunu düşürmek tezini savunan kamu ve bilim adamı geçinen kişiler durdukları tarafı mutlaka ve mutlaka sorgulamalıdırlar. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak hem su kaynaklarımızın korunması hem Sakaryalı vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin isale tüketim standartlarına uygun suya kavuşmaları konusunda gece ve gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bizi motive eden temel unsur suya hizmete adanan asil duygudur. Bu asil duyguyu hiç kaybetmeden bu şehire hizmete devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapanca Gölü’nün Seviyesi 32 Metreye Ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN