Atabek, Üniversite Gençliğiyle Afrika’ya Dikkat Çekti

Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Atabek, Üniversite Gençliğiyle Afrika’ya Dikkat Çekti
Çiğdem Erdoğan Atabek, Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açmaya kampanyası standına yaptığı ziyarette “Atacağınız her adım, sadece birkaç kişinin değil, belki de bir toplumun mutluluğuna, refahına ve huzuruna vesile olacaktır” dedi.
Eski Bakan Yardımcısı ve AK Parti Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları tarafından Üniversite Kampüsünde kurulan standı ziyaret etti. Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1Göz Açmaya kampanyası standında öğrencilerle yakından ilgilenen Atabek, öğrencilerden de bilgi aldı. Yapılan yardımlarla bir adet su kuyusunun açılacağı ve 100 kişinin de katarakt ameliyatının gerçekleştirileceğini öğrenen Atabek: “Birbirimize ihtiyacımız var. Size yakın ya da uzak, dünyanın neresinde olursa olsun, yardıma ihtiyacı olanlar için Hayırlı işlerde yardım etmek için gayret etmeliyiz” dedi.
Sakarya Üniversitesi öğrenci topluluklarının önemli çalışmalarla hem üniversiteye hem de Sakarya’ya büyük katkılar sağladığına vurgu yapan Çiğdem Erdoğan Atabek, dünyadaki en büyük mutluluğun diğer insanlara yardım ederek onların yüzlerindeki gülümsemeyi, samimiyeti görmek olduğunu söyledi. Atabek :“Yardımlaşma, hem sizi hem de karşınızdakileri mutlu eden bir eylemdir. İnsanlar olarak hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Gerek maddi ve gerekse manevi yardımların, birbirimize ettiğimiz duaların bir karşılığı olmasının yanı sıra hepimize huzur veren bir yönü var. Yaptığınız iş çok kıymetli, bir el uzatmak, çıkmazda olan birine yardım edebilmek paha biçilemez bir değere sahip. Hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah hedefinize ulaşır ve belki de bir toplumu mutlu edersiniz. Sizler vesilesiyle bizler de bu güzelliklerden nasibimizi alırız” şeklinde duygularını dile getirdi.
Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Üniversitesi öğrenci topluluklarına her zaman destek vermeye hazır olduğunu da belirterek, stant defterini imzalayıp öğrencileri tek tek kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atabek, Üniversite Gençliğiyle Afrika’ya Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN