Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sebze Ve Meyve Hali Arazisi İhaleye Çıkacak

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Sebze Ve Meyve Hali Arazisi İhaleye Çıkacak
Sebze ve Meyve Hali arazisinin satışı ile ilgili ihale hazırlıklarının tamamlandığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 30 dönümlük hal arazisini satışa çıkardık. 16 Nisan Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihalenin ardından yeni hal binası ile ilgili de çalışmalarımızı başlatacağız. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler’de bulunan Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali arazisinin satışı ile ilgili ihale hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı. Daha önce Başkan Toçoğlu yaklaşık 30 dönümlük hal arazisinin satışa çıkarılacağını duyurmuş, hal esnafı ile ortaklaşa hayata geçirilecek yeni hal binası ile ilgili çalışmaların ise başlatılacağını belirtmişti.16 Nisan Perşembe günü hal arazisinin satış ihalesinin gerçekleştirileceğini hatırlatan Başkan Toçoğlu, çalışmaların esnafa hayırlı olmasını temenni etti. Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak arzumuz meyve sebze sektörünün potansiyeli ve halin işleyişine modern çözümler üretebilmekti. Bu konuda başlattığımız çalışmalarda somut adımlar atılacağını kısa süre önce müjdelemiştik. Yaklaşık 30 dönümlük hal arazisini satışa çıkardık. 16 Nisan Perşembe günü gerçekleştireceğimiz ihalenin ardından yeni hal binası ile ilgili de çalışmalarımızı başlatacağız. Esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Yeni Hal Binası ile ilgili de hazırlıklarımız devam ediyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi; yeni hal ile ilgili sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Esnafımıza çağın gerekliliklerine uygun yeni bir hal binası kazandıracağız. Hal esnafımızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda tüm planlamalarını tamamlayacağımız projemiz, katılımcı bir yatırım olma özelliği taşıyacak.”
Arsa satış ilanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Ören ise, “Yaklaşık 30 dönümlük hal arazisi ile ilgili yer teslimini 31 Aralık 2016 tarihine kadar tamamlayacağız. Daha önce de kamuoyuna duyurulduğu üzere mevcut alanın tahmini bedeli 30 Milyon TL’dir. 16 Nisan Perşembe günü, saat 14.30’da gerçekleştirilecek ihale ile ilgili ayrıntılara Büyükşehir Belediyesi kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden ulaşılabilir. İhalenin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sebze Ve Meyve Hali Arazisi İhaleye Çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN