Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Zeki Toçoğlu; "Uludere Köprüsü’nde Çalışmalar Tamamlandı"

Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Başkan Zeki Toçoğlu; Uludere Köprüsü’nde Çalışmalar Tamamlandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karapürçek Uludere Köprüsü’nde başlatılan yenileme çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.
Geçtiğimiz aylarda meydana gelen sel sonrası zarar gören köprüde Büyükşehir Belediyesi yenileme çalışmalarının başlatılacağını duyurmuş, bölgedeki ulaşım güvenliğinin ise arttırılacağı ifade edilmişti. Konu ile ilgili olarak Başkan Toçoğlu yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda şehrimizin birçok bölgesinde etkili olan sel afeti yaşandı. Hükümetimizin destekleri, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin ortaklaşa çalışmalarıyla selin izlerini sildik. Karapürçek Uludere Köprüsü de selden zarar gören yapılardan biriydi. Bu konudaki iyileştirme çalışmalarını da derhal başlatmış, 18 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde yeni bir köprü inşa edeceğimizi duyurmuştuk. Hamdolsun köprüde başlattığımız çalışmalarımızı tamamladık. Karapürçek Mecidiye, Ahmediye ve Uludere Mahallerini birbirine bağlayan köprüde ulaşım güvenliğini maksimum seviyeye ulaştırdık. Şehrimizin tamamına Büyükşehir’in güçlü elini ulaştırmaya devam ediyoruz. Karapürçek’te verimli bir asfalt sezonu geçirdik. SASKİ tarafından başlatılacak yeni altyapı yatırımları da Karapürçek’e değer katacak. Yeni projelerimizle Karapürçek’in standartlarını daha da yükseltmeye devam edeceğiz. Yenilenen köprü Karapürçek’e hayırlı olsun” dedi.
İlçede hayata geçirilen çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür eden Karapürçek Belediyesi Başkanı Orhan Yıldırım ise, “Yeni yaşam alanları, spora dönük yatırımlar, iyileştirme çalışmaları ve yeni altyapı hamleleri ile Karapürçek gelişmeye devam ediyor. Tüm bu hizmetlerde Büyükşehir Belediyemizin ilçemize güçlü bir desteği söz konusu. İnşallah birlik ve beraberlikle Karapürçek kazanmaya devam edecek” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Zeki Toçoğlu; "Uludere Köprüsü’nde Çalışmalar Tamamlandı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN