lı Öğrencileri, Anestezi Teknisyenler Ve Teknikerler Günü’nün Resmiyet Kazanması İçin Gece Düzenledi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:46
Sakaryalı Öğrencileri, Anestezi Teknisyenler Ve Teknikerler Günü’nün Resmiyet Kazanması İçin Gece Düzenledi
Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Anestezi Bölümü öğrencileri anestezi teknisyenler ve teknikerler gününün resmi şekilde kutlanması için bir etkinlik düzenledi.
Özel Neva Okulları konferans salonunda gerçekleşen programa İl Sağlık Müdürü Dr. Bilge Kağan Kaya, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Ali Fuat Erdem, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve çok sayıda davetli katıldı.
Program anesteziyi tanıtan kısa bir gösterim ile başladı. Gösterinin ardından konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Ali Fuat Erdem, “Bu şekilde anesteziler günü olsa hatırlanmış oluruz belki. Dünya Anestezi günü diye bir günümüz var bu 16 Ekimde kutlanan bir gün. Ama anestezi teknisyenler ve teknikerler günü yok. Belki bu anestezi teknikerlerinin bir günün kutlanması için bir adım olabilir. Hepinizin çok iyi anestezi tekniker ve tekniker olmasını ümit ediyorum. Ameliyatsız bir gün, anesteziz bir gün diliyorum ama Sakarya’da bile ayda yaklaşık 3 bin tane hasta ameliyat oluyor. Bir gün size de bir ameliyat sırası gelebilir. Bizlerle beraber olabilirsiniz. Tekrar bugünün bir ilk gün olmasını ve anestezi teknikerlerinin bir günü olması dileğiyle saygılar sunarım” diye konuştu.
Anestezi teknisyenler ve teknikerler günü hakkında kısaca bilgi veren Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Anestezi bölümü 12. Sınıf öğrencisi olan İrem Bilgiç, “Bu programı düzenlememizdeki en büyük amaç resmiye kavuşturulmuş bir anestezi teknisyenler ve teknikerler günü olmasıydı. Biz bu yola çıktık. Bu yola çıktığımızda hiçbir şey bilmeyen öğrenci idik. Daha sonra bir çok işe giriştik 102 okul aradık, dilekçe talep ettik, bulabildiğimiz ne kadar resmi kuruluş varsa sağlıkla ilgili hepsine ulaştık. En son valiliğe kadar götürdük çabamızı. Bunu yapmadan da rahat etmeyeceğiz. Böyle bir günü talep ediyoruz böyle bir gün olmalı kesinlikle. Eğer olursa bizim de bilinmezliğin bir noktada son bulacağını düşünüyorum. Yaptığımız meslek hata götürmeyen bir meslek. Bizim yaptığımız en ufak bir hata bile bunu toprağın örtmesiyle sonuçlanacağını biliyoruz. Bunun sorumluluğunu ve bilinçliliğini şimdiden almış bulunmaktayız. Bugün bu programı düzenledik seneye aynı günde sadece bu salonla sınırlı değil Türkiye genelinde bir çok program düzenlenir. Bizim bilinmezliğimiz ortadan kalkar” ifadelerini kullandı.
Program verilen plaketlerin ardından son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakaryalı Öğrencileri, Anestezi Teknisyenler Ve Teknikerler Günü’nün Resmiyet Kazanması İçin Gece Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN