Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazar Bülent Akyürek SAÜ’ye Geliyor

Giriş Tarihi: 31.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 15:38
Yazar Bülent Akyürek SAÜ’ye Geliyor
‘İçinizdeki Öküze Oha Deyin’ ve ‘Yılgın Türkler’ kitaplarıyla tanınan edebiyatın güçlü kalemlerinden Bülent Akyürek, Üniversitesi’ne (SAÜ) geliyor.
Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) Çarşamba Konferansları kapsamında SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde konferans verecek olan Akyürek, 1 Nisan Çarşamba günü saat 13:00’de öğrencilerle bir araya gelecek.
Modern hayatın çalkantılarını yayımladığı kitap adlarında çok iyi yansıtan Bülent Akyürek, okurlarını ‘İtin Biri’, ‘Zamanın Efendisi’, ‘Seviyordum Söyleyemedim’, ‘Cinnetim Cennetimdir’ eserleri ile gün içinde çok farklı duygular ve uçlarda dolaştırıyor. Dönem dönem kabaran, kabartılan çılgınlıklara yılgınlıkları hatırlatarak bir denge kurmayı amaçlayan Akyürek, hayatın gerçeklerinden kopuk ilim hikmet arayışına, sadra şifa vermeyen, kuru teorik bilgilere felsefe gözlüğüyle bakıyor. Eserlerinde modern hayatın ezberlerini bozmayı, makyajı yapılmış her şeye karşı yürümeyi görev addeden bir yeraltı yazarı olarak da bilinen Akyürek, dünyaya ve topluma yabancılaşmış modern bireyin ruh hallerini, bazen hayatı her türlü numarayla ve entrikayla yaşama sanatına sahip olanlara karşı bir saldırganlığa çeviriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazar Bülent Akyürek SAÜ’ye Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN