Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrenciler Polislik Mesleğini Tanıdı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
Minik Öğrenciler Polislik Mesleğini Tanıdı
10 Nisan Polis Haftası, ’da etkinliklerle kutlanmaya başladı. Etkinlikler kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünü gezen öğrenciler polislik mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu.
Tüm ülkede kutlanmaya başlayan 10 Nisan Polis Haftası Sakarya’da da kutlanmaya başlandı. Taraklı ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencileri Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü birimlerini gezerek polislik mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu.
Toplum Destekli Polis Müdürlüğü personeli eşliğinde öğrenciler ilk olarak Mobese ve Muhabere Elekronik Şube Müdürlüğünü gezdi. Burada şehrin nasıl izlendiğini, nasıl haberleşildiğini öğrenen öğrenciler daha sonra Olay Yeri İnceleme Müdürlüğünde parmak izi nasıl alınır ve polisin olayları nasıl çözdüklerini öğrendi.
Programın sonunda Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü gezerek polislerin çalışma tarzlarını ve olaylarda kullanılan araç ve gereçleri incelediler. Geziden çok mutlu olan öğrenciler Toplum Destekli Polislerle toplu fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrenciler Polislik Mesleğini Tanıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN