Denetimli Serbestlik Binası Hizmete Açıldı

Giriş Tarihi: 14.5.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 23:56
Denetimli Serbestlik Binası Hizmete Açıldı
Türkiye’de ilk olarak ’da oluşturulan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Hizmet Binası geniş katılımla törenle açılışı gerçekleşti.
Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Sakarya İl Jandarma Alay Komutanı Adnan Şimşiroğlu, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan katıldı. Açılış kurdelesini kesen Sakarya Valisi Coş, daha sonra müdürlüğü gezerek incelemelerde bulundu.
Açılışın ardından Sakarya müftülüğünde düzenlenen programda kurum hakkında bilgiler veren Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürü Necmi Sultani “Sakarya ile genelinde 3 bin 100 hükümlü denetimli serbestlik kontrolüne tabi. Bir polis merkezimizdeki ortalama günlük denetim adedi 250 civarında olup 1 ile 3 personel görevlendiriliyor. Bu sistem ile polis merkezlerinde personel kullanımı açısından tasarrufa gidilebilecek. Merkezimize hakim kararı ile gelen hüküm kimlik ve parmak izi bilgileri kayıt altına alındıktan sonra denetim planı ve plan dökümü tebliğ ediliyor. BİKSİS sistemi tel tek bir polis merkezindeki yükümlülük takibi ortadan kaldırıldı” diye konuştu.
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ise yaptığı konuşmada, “.Bu sitemin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türkiye’de ilk uygulama. Büyük kolaylık sağlayan hizmetin ilk defa ilimizde olması da sevindirici. Bu Sakarya’nın çağdaş yüzünü ortaya koyuyor. Hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah kullanıcılarına yararlı olur” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denetimli Serbestlik Binası Hizmete Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN