Akyazı’da Bin 400 Metrelik Alana Su Kanalı Döşeniyor

Giriş Tarihi: 15.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:58
Akyazı’da Bin 400 Metrelik Alana Su Kanalı Döşeniyor
Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akminare Camii-Yağcılar yolu arasına bin 400 metrelik alana yağmur suyu kanalı döşeniyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin malzeme desteği ile Akminare Camii Yağcılar yolu arasına bin 400 metrelik yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarına başlayan Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri, çalışmalar kapsamında bölgede bulunan açık kanalları kapattı. Bin 400 metrelik alanda kot yükseltme çalışmasının yapılmasının ardından olası sel ve su taşkınlarını engellemek ve yol kenarlarında su birikmelerini sona erdirmek amacıyla çeşitli çap ve miktarlarda büz döşenecek.
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, "İlçemiz mevsim ve iklim şartları göz önüne alındığında yağmur alan bir ilçe olması nedeni ile ilçemiz genelinde su taşkını riski taşıyan yerlerin tespitini ekiplerimiz yaparak plan ve programlarına ekliyorlar. Gerekli yerlere de hızlıca altyapı ve üstyapı güçlendirme çalışmalarımız yapılıyor. Şu anda da Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bizlere verilen malzeme desteği ile Akminare Camii Yağcılar yolu arasına bin 400 metrelik yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarımız sürüyor. ilçemiz Alt yapı ve üst yapısı ile model bir ilçe olması için var gücümüzle çalışıyoruz”dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akyazı’da Bin 400 Metrelik Alana Su Kanalı Döşeniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN