Canik’ten Kadınlara Farklı Kutlama

Giriş Tarihi: 9.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Canik’ten Kadınlara Farklı Kutlama
Canik’te kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü "Neşet Ertaş Türküleri" Özel Konseri ile kutladı.
Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Canik Kültür Merkezi’nde verilen "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Neşet Ertaş Türküleri" konseri büyük ilgi gördü. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyelerinin de dinlediği konsere Bozlakların genç sesi Özgür Can Çoban konuk sanatçı olarak katıldı.
Şef Yavuz Özkaran yönetimindeki Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, söylediği sevilen türkülerle dinleyenleri mest etti. Eşleri ile birlikte geldikleri konserde, Neşet Ertaş türküleri ile keyifli anlar yaşayan kadınlar, 8 Mart Kadınlar Günü’nü farklı bir şekilde yaşadı. Konserin son bölümünde ise TRT Yıldızım Sensin yarışmasında birinci olan Özgür Can Çoban, seslendirdiği Neşet Ertaş türküleriyle kadınlara doyasıya türkü ziyafeti çekti.
ÖZGECANLARIN ÖLMEDİĞİ DÜNYA
Konser sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, konuk sanatçı Özgür Can Çoban’a konsere verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederek çiçek verdi. Bayanların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Osman Genç, “Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadına yönelik şiddetin, istismarın olmadığı, Özgecanlarımızın olmadığı, taciz edilmediği, toplumla güvenle yaşadıkları bir dünya diliyorum” dedi.
Kadınların her zaman öncelikleri olduğunu belirten Başkan Genç, “Biliyoruz ki, kadınlarımız ailelerimizin en önemli yapı taşlarıdır. Kadınlarımız ne kadar mutlu olursa, aile o kadar mutlu olur. Mutlu aileler demek mutlu toplum demektir. Bu nedenle Canik Belediyesi olarak kadınlara en fazla yapan belediyeyiz. Kadınlarımıza yönelik yatırımlarımızı bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canik’ten Kadınlara Farklı Kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN