Türkiye'nin en iyi haber sitesi

60 Yıllık Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
60 Yıllık Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı
İlkadım Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan 60 yıllık metruk binayı, alkol ve uyuşturucu kullanan insanların uğrak yeri olması nedeniyle yıktı.
İlkadım Belediyesi, ilçedeki metruk binaları yıkarak ortadan kaldırıyor. Zafer Mahallesi Şevketiye Caddesi üzerinde bulunan, alkol ve uyuşturucu kullananların mekanı haline gelen 2 katlı 60 yıllık metruk bina, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.
Yıkım öncesinde açıklamalarda bulunan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, ilçede metruk olan ortalama 200 bina olduğunu, bunların içerisinde bazı insanların alkol ve uyuşturucu kullanıldığını, bundan dolayı da yasal prosedürler içerisinde bu yerleri yıktıklarını söyledi. Müdür Yılmaz, “İlkadım Belediyesi olarak Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yıkım Şefliği bünyesinde bölgemizde bulunan metruk binaları belediye başkanımızın talimatı üzerine gerekli yasal prosedürleri uyguladıktan sonra yıkıyoruz. Bunlar bölgemizde kötü amaçlı kullanılan binalar. Bir takım alkol ve uyuşturucu kullanan insanlar bu tür yerlerde konaklanıyorlar. Bu tür yerleri bunun için temizliyoruz. Yıkmayı planladığımız 200’ün üzerinde yer var. Şu ana kadar 5-6 ay içerisinde 10’a yakın binayı yıktık, yıkmaya da devam edeceğiz. Bu binalarda emniyet açısından sıkıntılar var. Bunların güvenlik açısından da sıkıntı var. İnsanlar giriyor içerisine ve farklı amaçlarda kullanıyorlar. Bina sahiplerini buluyoruz. Ondan sonra encümen kararı çıkartıyoruz. Sahiplerinin rızası üzerine biz bunları temizliyoruz. Yasal prosedürleri yerine getiriyoruz. Yasa dışı olarak yıktığımız bir yer yok” dedi.
Ekipler tarafından gerekli önemlerin alınmasının ardından 60 yıllık metruk bina iş makinesi tarafından yerle bir edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
60 Yıllık Metruk Bina Belediye Tarafından Yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN