Emine Karaçuha Yılmaz: “’da Fide Tesisine İhtiyaç Var”

Giriş Tarihi: 21.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Emine Karaçuha Yılmaz: “Samsun’da Fide Tesisine İhtiyaç Var”
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Emine Karaçuha Yılmaz, “Samsun’da seralarda ciddi ürün yetiştiriliyor fakat bizim bunu destekleyen fide tesislerimiz yok. Ürün çeşitliliği açısından buna ihtiyaç var” dedi.
AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Emine Karaçuha Yılmaz, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Yeni göreve gelen oda başkanı ve yönetimine başarılar dileyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, “Kendimde bir üretici olarak en büyük sıkıntımızın pazarda yer almaktan ziyade alışıla gelmiş yöntemlerin kullanılması ve yeni nesil için cazip olmaması olduğunu biliyorum. Çarşamba Ovası’nın verimliliği ve üretimdeki hacmi daha özel ürünlerle çeşitlendirilerek pazara aktarılması ve üretimdeki kaliteyi yakalamak için çiftçinin de eğitilmesi bölgenin cazibesini artıracaktır. Seralarda ciddi ürün yetiştiriliyor. Fakat bizim bunu destekleyen fide tesislerimiz yok. Ürün çeşitliliği açısından da buna ihtiyaç var. Bu şekilde köylerde yeniden yapılanma ve yeni kazanç kapıları ile geri dönüş sağlanabilir. Ayrıca üretilen ürünün paketlenerek pazarda kalma süresinin uzatılması bile tercih sebebi olacaktır. Devlet, kalkınma ajansları bu konularda ciddi destekler veriyor. Bu konular üzerinde yapılacak çalışmalar tarıma ivme kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.
UZUNOĞLU: “AKDENİZ’DEN TIR’LARLA FİDE GETİRİYORUZ”
Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Mehmet Uzunoğlu ise, “Bu konular ile ilgili size katılıyorum. Sizin üretici olmanız ve bu konulara hakim olmanız bizi ayrıca sevindirdi. Fide üretim tesisi çok iyi bir nokta. Biz Karadeniz’e, Akdeniz’den TIR’lar ile fide getirtiyoruz. Böyle bir tesisi bölgemize kazandırmak programımızda var. Dediğiniz gibi ürün çeşitlendirmesi ile de bunu daha iyileştirebilir, çiftçimize yeni pazarlar oluşturmuş oluruz. İnşallah sizi vekil olarak görür, bu çalışmalarda desteğinizi alırız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Karaçuha Yılmaz: “Samsun’da Fide Tesisine İhtiyaç Var”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN