Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LÖSEV ’da Konferans Düzenledi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 06:42
LÖSEV Samsun’da Konferans Düzenledi
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından AB destekli olan "Kanser Kaderimiz Olmayacak" Projesi kapsamında ’da lösemili hasta yakınları için konferans düzenlendi.
Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen olan "Kanser Kaderimiz Olmayacak" Projesi kapsamında Atakum ilçesinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde lösemili hasta yakınlarına yönelik konferans gerçekleştirdi. Proje kapsamında, 2015 yılı boyunca Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Çorum, Kocaeli, Aydın, Eskişehir, Adana, Gaziantep ve Batman ilerinde de proje kapsamında yapılacak olan konferansların Samsun ayağında ilk olarak hemşire Sevim Dağ kanser ve korunma yolları hakkında, Samsun Barosu Avukatı Nurgül Aral hasta hakları ve LÖSEV Proje Asistanı Gamze Demirel ise proje hakkında konuşmalar yaptı.
Hemşire Sevim Dağ yaptığı konuşmada, “Kanser, bazı etkilerde değişime uğramış hücrelerin vücudun çeşitli noktalarında kontrolsüz olarak çoğalıp büyümelerinin sonucu oluşan bir hastalık grubudur. Kanserin 100’den fazla tipi vardır ve vücudun her yerini etkileyebilir. Lösemi yani kan kanseri çocukluk çağı kanser türleri arasında birinci sırada yer almaktadır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LÖSEV Samsun’da Konferans Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN