Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Son Peygamber’in Hayatı” Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 11:27
“Son Peygamber’in Hayatı” Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni
"Son Peygamber’in Hayatı" konulu kitap okuma yarışması sonucunda ödüller dağıtıldı.
Türkiye’nin 81 ilinden katılım sağlanan Ufka Yolculuk 3 İdeal İnsan "Son Peygamber’in Hayatı" konulu kültür yarışmanın ’daki ödül gecesi, İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda yapıldı. Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu ile "Son Peygamber’in Hayatı" konulu kitap okuma yarışmasının ödül gecesi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Korosu ilahi konseri verdi.
İLKADIM PROJE ORTAĞI
Ödül gecesine katılarak dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Son Peygamber Hazreti Muhammed’in(Sallallahü aleyhi ve selem) yaşam tarzının anlatılması ve benimsetilmesi amacıyla düzenlenen kitap okuma yarışmasının proje ortağı olmaktan onur duymaktayım. Son Peygamberimiz Hz. Muhammed’in mesajlarını toplumun bütün kesimleri ile buluşturarak Allah’ın rızasını kazanmak, onun hayat tarzını topluma kazandırmayı sağlamayı çok önemli bir vazife olarak görüyorum. Kaybedeni olmayan yarışmada dereceyi giren ve organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.
Türkiye’de 250 bin, Samsun’dan 5 bin 468 kişinin katıldığı yarışmada üç kategoride toplam 30 kişiye çeşitli hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Son Peygamber’in Hayatı” Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN