OMÜ’de Canlı Ameliyatlı Kurs

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:12
OMÜ’de Canlı Ameliyatlı Kurs
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın katkıları ile Türk Üroloji Derneği Batı Karadeniz Şubesi ve Türk Üroloji Derneği Türk Üroloji Akademisi tarafından düzenlenen “Retrograd İntrarenal Cerrahi (RIRC) Kursu” OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı Pembe Salonu’nda yapıldı.
Türk Üroloji Derneği Batı Karadeniz Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ramazan Aşcı’nın açılış konuşması ile başlayan kursta canlı ameliyatlarla biri çocuk iki hastanın böbrek taşları idrar yolundan girilerek böbrek içinde kırıldı.
Ameliyat görüntülerinin toplantı salonuna aktarıldığı ve soru-cevap şeklinde geçen kursa OMÜ Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Recep Büyükalpelli, Prof. Dr. Cankon Germiyanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Kadir Önem, Uludağ Üniveristesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Hakan Kılıçarslan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi TF’den Doç. Dr. Berkan Reşorlu, Hitit Üniversitesi TF’den Yrd. Doç. Dr. Musa Ekici, Kemerburgaz Üniversitesi TF’den Yrd. Doç. Dr. Abdullah Açıkgöz ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Opr. Dr. Mustafa Suat Bolat akademik katkı sundu.
Türkiye’de yüzde 14.8 gibi endemik görülen böbrek taş hastalığının minimal invazif yöntemlerle tedavisinin tartışıldığı ve dijital görüntüleme ile canlı cerrahilerin yapıldığı kursa çok sayıda üroloji uzmanı ve araştırma görevlisi katıldı.
Katılımcılara, kurs sonrası sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OMÜ’de Canlı Ameliyatlı Kurs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN