Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medical Park Yoğun Bakım Servisinden Başarı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Medical Park Yoğun Bakım Servisinden Başarı
Medical Park Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği’nden Uzm. Dr. Adem Dirican ve Yrd. Doç. Dr. Şevket Özkaya, “2014 yılında Atakum’da boğulma tehlikesi atlatan 12 hastamız yoğun bakımda başarılı bir şekilde tedavi olduktan sonra taburcu edildi. Bu hastaların tedavisinde kullandığımız yeni yöntemi uluslararası bir dergide yayınladık, bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.
Boğulma vakalarına dikkat çeken Uzm. Dr. Adem Dirican, “İyi yüzme bilmeyen kişilerin denize girerken daha dikkatli olması gerekmektedir. Deniz keyfini sürecek tüm vatandaşlarımızın boğulma durumlarında acil müdahale olarak bilinen ‘ilkyardım’ konusunda bilinçli olmaları gerekmektedir” diye konuştu.
“KESİNLİKLE DALGALI DENİZE GİRMEMELİ”
“Yüzme biliyorum bir şey olmaz” düşüncesinin tamamen yanlış olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Şevket Özkaya, “Unutulmamalıdır ki kişi boğulurken onu kurtarmaya gidenlerin de boğulduğu çok olmuştur. İyi yüzme bilmeyen kişiler kesinlikle dalgalı denize girmemeli ve cankurtaran olan sahilde denize girmelidir. Geçen sene boğulma tehlikesi geçiren hastamızı sağlıklı bir şekilde evine gönderdik, bu başarı tüm ekibimizindir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medical Park Yoğun Bakım Servisinden Başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN