Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Küçük Eşme’de İncelemelerde Bulundu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Vali Küçük Eşme’de İncelemelerde Bulundu
Valisi İzzettin Küçük, Şah Fırat Operasyonuyla Süleyman Şah Türbesinden alınan emanetlerin getirildiği Eşme köyünü ziyaret etti.
Vali İzzettin Küçük, ilk olarak köye gidişinde yolunu kesen civar köylerde yaşayan çocuklara oyuncak hediye etti. daha sonra Eşme köyüne geçen Vali Küçük, ardından da Suriye Eşmesi’ne geçerek yeni türbenin yapılacağı yerde sürdürülen çalışmaları inceledi. Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Küçük, daha sonra Türkiye Eşmesi’ne geçerek köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.
Köyde ilk olarak çocuklara hediyeler veren Vali Küçük, Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek ve köy muhtarından köyün durumu hakkında bilgi aldı. Ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük, “20-21 Şubat gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri çok başarılı bir operasyonla Süleyman Şah hazretlerinin sandukasını ve müştemilatını buraya getirdi. Suriye Eşmesi’nde hummalı bir çalışma var. İnşallah birkaç gün içinde bitecek ve ziyaretçilere açılacak. Köyümüzü de ziyaret ettik. Köyde büyük bir memnuniyet var. Büyük bir zatın bu topraklara gelmesi gurur verici. Sevinç içindeler, Süleyman Şah’ı kendi ataları olarak görüyorlar. Devletimiz de bu bölgede hummalı bir çalışma içinde. Köyün ve çevresinin bütün ihtiyaçları kurumlarımız tarafından gideriliyor. Köyümüze, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. İnşallah birkaç gün içinde türbe ziyarete açılmış olacak” dedi.
Eşme’deki incelemelerinin ardından Vali İzzettin Küçük, buradan ayrılarak Birecik’e geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Küçük Eşme’de İncelemelerde Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN