Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplandı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplandı
Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında, toplandı.
Valisi Sayın İzzettin küçük, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’ın katılımıyla Diyarbakır’da yapıldı. Toplantıya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adına Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanı Necati Pirinçcioğlu ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan katıldı.
Toplantıda; Şubat 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alındı.
Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akaoy, “Önceki Dönemlerde Başlatılan Programlar Devam Ediyor. Ajansımız tarafından uygulanan 2013 yılı Sanayi ve Turizm Altyapısı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen projeler ile 2014 yılı KOBİ, Sanayi Altyapısı ve Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programları kapsamında destek verilen projelerin uygulaması devam ediyor."
Toplantıda, Ajans tarafından uygulanmakta olan 2013 yılı Turizm Altyapısı Mali Destek Programı (11 proje), 2013 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı (11 proje), 2014 yılı KOBİ Mali Destek Programı (47 proje), 2014 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı (13 proje), 2014 yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (7 proje), 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı (17 faaliyet) ve 2014 yılı Teknik Destek Programı (24 teknik destek) kapsamında destek sözleşmesi imzalanarak uygulaması devam eden proje ve faaliyetlerin uygulama ve ilerleme durumları gözden geçirildi.
Toplantıda, Ajans birimlerinin 2014 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile bütçe uygulama sonuçları hakkında Yönetim Kurulu’na bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN