Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Viranşehir’de Kebny Konseyi Toplntısı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Viranşehir’de Kebny Konseyi Toplntısı
Viranşehir ilçesinde Kent Konseyi toplantısında konuşan Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, “Halk hesap sorabilmeli, seçtiği kişileri görevden geri alabilmeli. İşte o zaman demokrasi olur, barış ve kardeşlik olur” dedi.
Viranşehir Belediyesi Med Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan Kent Konseyi toplantısı bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, belediyenin yaptığı bir yıllık çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cin, halkın seçilenlerden ve atananlardan hesap sorması gerektiğini urgulayarak, “Halk hesap sorabilmeli. Halkın her kuruşunun hesabı verilmeli. O zaman demokrasi olur, barış olur, kardeşlik olur. Halk gerektiğinde seçtiklerini geri çağırabilmeli. Fakat maalesef bizde hala o durum yok. Biz yönetim olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Şayet hesap veremeyeceğiz bir durum olursa, istifa ederiz” diye konuştu.
Ardından belediyenin bir yıllık çalışmasına değinen Cin, 150 bin metrekare kilitli parke taşının yapıldığını ve 23 km’lik yol çalışmasının gerçekleştiğini dile getirdi. Belediyenin bu yıl 16 mahallede kültür evleri yapacağını ifade eden Cin, “Bir yıl için Viranşehir’in payından 17 milyon 540 bin TL Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıldı. Şayet bu para bize gelmiş olsaydı. Bu yıl 16 kültür evi değil 60 veya 70 kültür evi yapacaktık. Yine kırsal mahallelerimize hizmet götürmek için araç almak istedik. Fakat AKP’li belediye meclis üyeleri red etti. Bizler de araçları kiralama yoluna gittik ve o araçlarla Viranşehir’in dört bir yanındaki mahallelere hizmet götüreceğiz. Biz bu halka hizmetkarlık için seçildik ve böyle de devam edecek” dedi.
Ardından Büyükşehir yasasına göre Büyükşehir Belediyesi ile Viranşehir Belediyesinin görevleri katılımcılara anlatıldı.
Toplantıya Viranşehir Belediye Eş Başkanları Emrullah Cin, Filiz Yılmaz, HDP ilçe Eş Başkanları Ayşe Sürücü ve Tamer Şenbayram, DBP ilçe Eş Başkanı Hoşnaf Ata, CHP ilçe Başkanı Remzi Taylan, Saadet Partisi ilçe Başkanı Yasin Kurt, İlçe milli Eğitim müdürü Ömer Sağır, Kaymakamlık Yazı işleri müdürü, İlçe Nüfus Müdürü, Engelliler Derneği Başkanı Şeyhmus Balca, sivil toplum dernekleri, sendika temsilcileri ve oda temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda yurttaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Viranşehir’de Kebny Konseyi Toplntısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN