Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Viranşehir’in Üstün Zekalı Çocukları

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Viranşehir’in Üstün Zekalı Çocukları
Viranşehir ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinesinde yürütülen ‘Üstün Zekalı ve Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi’ projesinde ’nın Viranşehir ilçesinde yeni dönem başladı. İlçe Rehberlik ve Araştırma Merkezinin (RAM) çalışmalarıyla ilk aşamada tespit edilen 11 çocuğa özel eğitim veriliyor.
RAM Müdürü Halit Elbi, Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerinde yaşayan 7-12 yaş arası 11 çocuk ve aileleriyle eğitimin verileceği Yenişehir Ortaokulunda buluştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır’ın da katıldığı ilk derste, IQ testlerinde 130’un üzerinde puan alan biri kız 10’u erkek 11 öğrenci birbirleriyle tanıştı. Ailelere uygulanacak eğitim hakkında bilgi verildi, sorular yanıtlandı.
Eğitime katılan öğrencilerin özel çocuklar olduğunu belirten Viranşehir Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, ilçede son 4 yılda eğitimle ilgili önemli adımlar atıldığını söyledi. AK Parti hükumetleri döneminde başlatılan eğitim seferberliğinde Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek’in de katkılarıyla Viranşehir’de okul sayısının ve okullaşma oranının ikiye katlandığını belirten Sağır, birbiri ardına faaliyete geçen okullarla ilçenin eğitim kampüsü haline geldiğini vurguladı. Bu seferberlikte üstün zekalı çocukların ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Sağır, “Bu seviyede çocukları belirlemek için çalışmalara ara vermiyoruz. Ulaşabildiğimiz her yerde RAM ile birlikte faaliyetteyiz. Tespit ettiğimiz çocuklarımız ilçe merkezindeki Yenişehir Ortaokulunda hafta sonları özel eğitim görecek. Yavrularımız, geleceğimiz. Onlar için en iyisini yapma gayretindeyiz. Amacımız var olan yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmak ve doğru yönlendirmek” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Viranşehir’in Üstün Zekalı Çocukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN