Meslek Lisesi Öğrencileri El Emeklerini Fuarda Sergiledi

Giriş Tarihi: 29.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’da 4 gün süren 3. Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’nda Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı el sanatları sergisi büyük ilgi gördü.
3. Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’nda açılan el sanatları sergisinde, CNC ile taş işlemeciliği, ahşap üzerine desenler, çeşitli heykeller, tablolar ve mozaikler büyük ilgi gördü. Şanlıurfa’da ilk kez bir okulun büyük bir fuarda el sanatları sergisi açtığını belirten Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Hüseyin Kaya, 100 öğretmen ve bin 200 öğrenciden oluşan bir okulda görev yaptığını ifade etti. Kaya, “Sergimize baya yoğun bir ilgi var. Bu durum fuarda tek okul olmamızdan kaynaklı olmalı. Seminerimiz takdirle karşılanıyor. Öğrencilerimizin yaptığı el sanatları, daha çok taş oymacılığı üzerine CNC çalışmalarımız mevcut. Bunlar daha çok dikkat çekmektedir. Şanlıurfa piyasasında CNC’nin taşa şekil vermesi üzerinde okulumuzun dışında çalışma yapan ne özel ne de bir devlet kurumu vardır. Tamamıyla el ürünü ve otomasyona yönelik bir çalışma söz konusudur” diye konuştu.
“ÖĞRENCİLERİMİZİN MESLEK EDİNMEYE İHTİYACI VAR”
Öğrencilerin gelecekleri için meslek edinmeye ihtiyaçları olduğunu söyleyen inşaat teknolojisi alan öğretmeni Aysel Bayır ise, öğrencilerinin çok güzel şeyler ortaya koyduğunu ifade etti. Bayır, “Eğer ki gerçekten çocukların eğitimi üzerinde durabilirsek gerçekten karşılığını kat kat alırız. Bunların hepsi gerçekten zaman alıcı şeyler. 4 gündür buradayız, el sanatları öğrencilerimizin yaptığı sergi çok ilgi gördü. İnşallah bundan sonra bunun gibi birçok fuara katılırız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek Lisesi Öğrencileri El Emeklerini Fuarda Sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN