Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Akıllı Durak Uygulaması Hayata Geçti

Giriş Tarihi: 4.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Şanlıurfa’da Akıllı Durak Uygulaması Hayata Geçti
Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, duraklarda toplu taşıma aracı bekleyen vatandaşlara akıllı durak uygulamasını anlattı.
Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma filosunu araç alımlarıyla geliştirmesiyle birlikte BRT (Tercihli Yol Metrobüs Sistemi), Akıllı kavşak, Akıllı Durak, açılan yeni hatlar ve modern otobüslerle yeni bir uygulama gerçekleştirdi. Vatandaşların toplu taşıma otobüsleri bekleme zamanını düzenleyen Akıllı durak uygulamasının kentin belirli noktalarında aktif hale geldi. Gelişen toplu taşımanın çeşitli unsurlarını vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmasının yansımasını soran Güvenç, otobüs bekleyen yolcularla akıllı durak sistemini anlattı.
Durakta bekleyen yolculardan olumlu geri dönüş alan uygulama ile toplu taşımada zamanlamanın önemli olduğuna dikkat çeken Güvenç, duraklara yer alan LED ekranlarda otobüsün geliş zamanı gibi bilgilendirici verilerin yer aldığını belirtti. Atatürk Caddesinde akıllı duraklarda inceleme ve tespitlerde bulunan Güvenç’e Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve uzmanlar eşlik etti.
AKILLI DURAK UYGULAMASI HAYATA GEÇTİ
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından bazı otobüs duraklarında akıllı durak uygulaması başlatıldı. Bu sistem ile vatandaşlar duraklara yerleştirilen akıllı ekranlar sayesinde bekledikleri otobüslerin kaç dakika sonra geleceğini öğrenebilecek. Şuan 10 adet akıllı durak faaliyete girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa’da Akıllı Durak Uygulaması Hayata Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN