Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haliliye Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Oturumu

Giriş Tarihi: 7.4.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 23:21
Haliliye Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Oturumu gerçekleştirildi.
Meclis Başkanvekili Abdurrahman Beyaz’ın başkanlık yaptığı meclis toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından saat 14.00’da başlayan meclis toplantısında ilk olarak vatandaşların özel mülklerinde kurulan baz istasyonları gündeme alındı. Baz istasyonlarının araştırılması ve zararlarının vatandaşlara anlatılması konusunda çalışma yapılması oy birliği ile kabul edilerek Çevre ve Temizlik Komisyonu’na havale edildi. Turgut Özal Parkı’nda yapılan kafeterya hakkında yazılı önerge Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ‘Büyükşehir Belediyesine görüş bildirmek üzere’ havale edildi. Meclis Başkanlığı’na sunulan ‘Çocuk trafik eğitim parkı yapımı’ hakkında ki önerge oy birliği ile kabul edildi. Önerge, Trafik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile istişare yapmak üzere Park Bahçeler Müdürlüğüne havale edildi.
Meclis Başkanlığı’na sunulan, Göbeklitepe’de uçurtma şenliği yapılması konusu hakkındaki önerge ise oy birliği ile kabul edilerek Turizm ve Haliliye’yi tanıtma Komisyonu’na havale edildi. Yazılı önergelerde son olarak Anneler Günü’nde annelere yönelik bir etkinlik düzenlemesi oy birliği ile kabul edilerek, Kadın ve Aile Komisyonu’na havale edildi. Söz konusu önerge hakkında konuşan Meclis Üyesi Ahmet İnan ise, Anneler gününde yapılacak etkinliğin geleneksel hale getirilmesi ve her yıl yılın annesinin seçilerek ödüllendirilmesini önerdi.
Komisyonlara ve ilgili müdürlüklere havale edilen önergelerin ardından Strateji Müdürlüğü tarafından Haliliye Belediyesi’nin 2014 yılı faaliyet raporu meclisin bilgisine sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haliliye Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Oturumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN