Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siverek’te Kutlu Doğum Çoşkusu

Giriş Tarihi: 13.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:49
Siverek’te Kutlu Doğum Çoşkusu
Peygamber Sevdalıları Platformu Siverek Koordinatörlüğü tarafından, Siverek Cumhuriyet Meydanında, kutlu doğum etkinliği düzenlendi.
Havanın sağanak yağışlı ve soğuk olmasına rağmen Siverek halkının etkinliğe yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Bu yıl “Eşsiz önder Hz. Muhammed” temasıyla düzenlenen etkinlikte sık sık peygamber efendimize salâvat-ı şerifler okunup, tekbirler getirildi. İkra-Der tarafından mevlid alanında kurulan stant ile muhtaç aileler yararına kermes düzenlendi.
Program Diyanet-Sen Siverek Başkanı Eyyüp Etüş tarafından okunan Kur’anı kerim ile başladı. Siverek İkra İlahi Grubu tarafından yapılan açış konuşmasında etkinliğe katılanlar Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça dillerinde selamlandı.
Program daha sonra Özlem Ajans Sanatçılarından Cahit ve Mus’ab tarafından okunan ilahi ve marşlarla devam etti. Okunan Kürtçe Mevlid-i Şerif’in ardından yapılan duyuruda Bangladeş’te, Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzzaman’ın idam edilmesi kınandı.
Programa konuşmacı olarak katılan bölgenin kanaat önderlerinden Molla Celal Bozdaş 4 dilde etkinliğe katılanları selamlayarak konuşmasına başladı. Peygamber efendimizin insanlık için en güzel örnek olduğuna dikkat çeken Bozdaş, peygamber efendimizin örnek hayatından tablolar sundu.
Bozdaş, Muhammed aşkının meydanlarda kendini gösterdiğine dikkat çekerek, “Bu aşk soğuğa aldırmıyor, yağmura aldırmıyor, çünkü onun şefaatini Allah’tan talep ediyor. O öyle bir önderdi ki öyle bir rehberdi ki 1400 yıl kusur yıl sonra hiçbir eziyete aldırmadan onun ismini duyunca aşklara gelen, kendi nefsinden, evladından, annesinden, babasından her şeyinden üstün tutup, her şeyini ona ve onun davasına feda edebilen böyle tevhidi Müslümanların bulunduğu bir asır Elhamdülillah övülecek övülmeye layık görülecektir” dedi
Siverek İkra Tiyatro Grubu tarafından düzenlenmesi planlanan “Hz. Bilal Habeşi” tiyatrosu sağanak yağıştan dolayı iptal edildi. Program Din Bir-Sen Başkanı Mahmut Bozkuş tarafından yapılan dua ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siverek’te Kutlu Doğum Çoşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN